AKYILDIZ İÇİN MANİSA’DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

27 Ocak 2014 Pazartesi, 21:43

İstanbul Esenyurt’ta, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın seçim ofisine düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız için Manisa’da gıyabi cenaze namazı kılındı.
Manisa Ülkü Ocakları, İstanbul Esenyurt’ta MHP’nin seçim bürosuna düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden MHP Basın Danışmanı Cengiz Akyıldız için gıyabı cenaze namazı kıldı. Cenaze namazı öncesi Manisa Ülkü Ocakları Başkanlığı önünde toplanan grup adına Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Onur Papuçcuoğlu basın açıklaması yaptı. Papuçcuoğlu yaptığı basın açıklamasında saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Bu sefer inatçıyız. İtidalli davranacağız. Demokratik platformlardan, hukuk çerçevesinde hakkımızı arayacağız. Bizi düşürmek istedikleri oyunlara düşmeyeceğiz” dedi. Basın açıklamasının ardından tekbir getiren ülkücü grup, Sultan Camii’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; MHP Manisa İl Başkanı Tanju Baltalı, MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, MHP eski milletvekilleri Ahmet Orhan ve Mustafa Enöz ile yaklaşık 500 kişi katıldı. İzmir Caddesi üzerinden Sultan Camii’ne geçen grup burada ikindi namazının ardından Cengiz Akyıldız gıyabında cenaze namazı kıldı. Cenaze namazının ardından Ülkü Ocakları’na kadar yürüyen grup, olaysız şekilde dağıldı.

AK PARTİ MANİSA İL BAŞKANLIĞI’NDAN KINAMA
AK Parti Manisa İl Başkanlığı da Esenyurt’taki saldırıyı kınadı. İl Başkanı Murat Baybatur yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu saldırılar alçakça ve haincedir. Hangi siyasi parti ya da sivil toplum örgütü olursa olsun saldırıyla, kanla sınanamaz. Bu haince ve vicdansızca yapılan bir saldırıdır. Bu saldırıyı kınıyorum. Hiç kimse geçmişte olduğu gibi bu gün de bu necip milletin huzurunu bozamayacaktır. Huzuru bozmaya yönelik saldırının her türlüsü haince ve alçakçadır. Eli kana bulaşanlar bu milletin huzurunu bozmaya çalışıyor ancak buna kesinlikle güçleri yetmeyecektir. Saldırıda vefat eden kardeşimiz Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesi ve camiasına sabırlar diliyorum. Ayrıca haince saldırıda yaralananlara da acil şifalar temenni ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.