AKHİSAR SANAYİSİ MANİSA OLMAK İSTİYOR

23 Ocak 2014 Perşembe, 19:12

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Akhisar ilçesinin ikinci gününde, Akhisar Sanayi Sitesi’ni gezdi, esnaf ziyareti yaptı. Manisa Belediyesi’nin yaklaşık 7 milyon TL’lik yatırımla yenilediği Manisa Kenan Evren Sanayi Sitesi örneğini veren sanayi esnafı, aynı yatırımın büyükşehirde Akhisar’a da yapılması talebinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar ilçe ziyaretinin ikinci gününde Akhisar Sanayi Sitesi esnaflarıyla buluştu. MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay ile birlikte Sanayi Sitesi ziyaretini Cansu Pompa adlı işyeri açılışıyla başlatan Başkan Ergün, 45 yıldır hizmet veren ve mağazalarını yenileyen firma sahibi İbrahim Vardar’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Açılışın ardından Ergün ve beraberindekiler, esnafın pilav hayrına da katıldı. Daha sonra sanayi sitesinin tamamını gezerek, tüm esnafla tek tek tokalaşan Ergün, esnafa bol kazançlar diledi.

 

Esnaf Manisa örneğini istiyor

 

Ziyaret ettiği tüm esnafların sıcak ilgisiyle karşılaşan Ergün’e esnaflar bazı taleplerde de bulundu. Manisa Belediyesi’nin yaklaşık 7 milyon TL yatırımla Kenan Evren Sanayi Sitesi’ni yenilediğini belirten site esnafları, aynı yatırımın büyükşehiri kazanmasından sonra Akhisar’a da yapılmasını istedi. Manisalıların teveccühüyle ve Allah’ın takdiriyle Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmaları durumunda esnafları rahatlatacak, onlara nefes aldıracak projeler geliştireceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisa’da bunun birçok örneğinin olduğuna dikkat çekti.

 

Ergün 12’den vurdu

 

Sanayi sitesi gezisinde esnafların işyerlerine de konuk olan Ergün, bir esnafın işyerinde dart oynadı. Atışlarında hedefi 12’den vuran Ergün’e esnaflar alkışlarla destek verdi. Demircilerin olduğu bölgede Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay ile birlikte demir döven Ergün, esnafların çeşitli ikramlarını da geri çevirmedi. Gezi sırasında bir esnaf Ergün’ün yanına gelerek Türk Bayrağı ve çiçek takdim etti, büyükşehir seçimlerinde başarılar diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.