AKHİSAR HİZMETE DOYACAK

24 Ocak 2014 Cuma, 00:02

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar ziyaretinin ikinci günü akşam programında, ilçeye bağlı Beyoba ve Sazoba beldelerini ziyaret etti. Her iki belde de büyük coşkuyla ağırlanan Ergün, davul-zurnalar ve havai fişekler eşliğinde karşılandı. Akhisar’ın hizmete hasret kalmış tüm bölgelerine ayrım yapmadan tüm hizmetleri ulaştıracaklarının sözünü veren Ergün, büyükşehirde büyük bütçeyi her ilçeye adil bir şekilde dağıtacaklarını vurguladı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay ile birlikte, ilk olarak ilçeye bağlı Beyoba Beldesi’ni ziyaret etti. Ergün ve Onay, belde girişinde davul-zurna ile köy meydanında da havai fişekler eşliğinde karşılandı. Tüm belde sakinleriyle tek tek tokalaşan, esnafa da hayırlı işler dileyen Ergün, daha sonra Beyobalılarla belde meydanında bir araya geldi. Burada Başkan Ergün’e yönelik bir teşekkür konuşması yapan Beyoba Belde Belediye Başkanı Talat Ünlü, “Manisa Belediye Başkanımızdan camimizin yanında bulunan yatırın çevre düzenlemesi için taş istemiştik. Hiç geri çevrilmedi. Taşlar geldi, döşedik. 150 metrekare de fayans istemiştik, bunu da gönderdiler. Beyoba adına, Beyoba halkı adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şehrimin bana ihtiyacı var

Ünlü’nün ardından Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay söz aldı. Akhisarlı gençlere sahip çıkmak, onların elinden tutmak amacıyla göreve yetki istediğini belirten Onay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den övgü ile söz etti. Onay, “Bir ışık gibi Manisa’dan yükselen Belediye Başkanımız Cengiz Ergün sayesinde ileride neleri yapabileceğimizi rahatlıkla ortaya koymuş oluyoruz. Gelin bu seçimlerde köylü çocuğunuz Mansur Hoca’nıza sahip çıkın. Ben makam peşinde koşan biri değilim. Ben köylü çocuğuyum. Şimdi şehrimin bana ihtiyacı var” dedi.

Mali disiplin ilkemden taviz vermedim

Onay’ın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Ticaret hayatına atıldığı ilk günden beri mali disiplin ilkesinden hiç taviz vermediğini belirten Ergün, belediye başkan adaylığı için yola çıktığı 2009 yılında da dönemin belediye başkanına Manisa Belediyesi’nin ne kadar borcu olduğunu sorduğunu, ancak gerekli cevabı alamadığını anlattı. Göreve seçildikten sonra Manisa Belediyesi’nin 96 milyon TL borç içinde olduğunu gördüklerini hatırlatan Ergün, 15 ay gibi bir sürede bu borcu kapatıp, Manisa’nın acil ihtiyaçlarını çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Sazoba’da coşkulu karşılama

Manisa’da hayata geçirdikleri projeleri de Beyobalılara anlatan Ergün, hizmetlerin bitmediğini, artarak devam ettiğini söyledi. Konuşmaların ardından Beyobalılarla belde meydanında hatıra fotoğrafı çektiren Ergün, Sazoba Beldesi’ne geçti. Beldeye girişiyle birlikte havai fişekler eşliğinde yoğun ilgiyle karşılanan Ergün, tüm vatandaşlarla tek tek tokalaştı. İlk olarak Sazobalılara seslenen Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, 30 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde şahsına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e destek istedi.

Manisa Belediyesi’ni düzlüğe çıkardık

Onay’ın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisa Belediyesi’nde 4,5 yılı aşkın bir süredir görevde olduklarını, bu süre içerisinde borç içinde yüzen Manisa Belediyesi’ni düzlüğe çıkararak, 100’ün üzerinde projeyi kente kazandırdıklarını dile getirdi. Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Atatürk Gençlik Merkezi, Cumhuriyet Meydanı, çocuk kulüpleri, Gıda Bankası, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu gibi dev hizmetleri Manisa’ya kazandırdıklarını belirten Ergün, büyükşehirin ardından ilçe ve mahallelere de tüm hizmetleri ulaştıracaklarını, Akhisar’ın hizmete doyacağını söyledi.

Tanrıverdi’ye Sazoba’dan gönderme

Sazoba’ya kanalizasyon ve içme suyu şebeke hattı sözü de veren Ergün, Akhisar Belediyesi’nin 5 yıldır bu hizmetleri neden yapmadığını sordu. Büyükşehirin çok daha büyük bütçe imkanı getirdiğini de sözlerine ekleyen Ergün, bu bütçeyi en iyi şekilde yönetecek, dağılımını adil bir şekilde yapacak emin ellere emanet etmelerini tavsiye etti. Konuşmasında AKP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi’ye de göndermede bulunan Ergün, “Çöple ilgili yaptığım açıklamaya ve sorduğum sorulara hala yanıt vermedi. Buraya gelirse siz de çöp işini ihalesiz nasıl bir firmaya vereceğini sorun” dedi.

Ne mutlu Türk’üm diyene

Çanakkale’de vatan toprağını savunan kahraman şehitleri rahmetle anmak ve anılarını yaşatmak amacıyla Manisa’ya Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu kazandırdıklarını hatırlatan Ergün, elindeki üzerinde ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılı atkıyı açarak, “Türklüğü unutturmak isteyenlere inat ne mutlu Türküm diyene” dedi. Konuşmasının sonunda büyük alkış alan Ergün, belde meydanında belde sakinleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek, Akhisar programının ikinci gününü noktaladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.