AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI HÜSEYİN TANRIVERDİ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

09 Ocak 2014 Perşembe, 13:21

AK Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin TANRIVERDİ, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada çalışan gazetecilerin sadece fiziksel zorluklara karşı değil aynı zamanda olumsuz çalışma şartlarına rağmen bu görevi yerine getirdiklerine dikkat çekerek “Mesai kavramı olmadan kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına görev yapan tüm gazeteci arkadaşlarımın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin TANRIVERDİ çalışan gazeteciler günü nedeniyle yayımladığı mesajda gazeteci ve muhabir olarak görev yapan kişilerin özellikle yerel basında çok zor ve ağır şartlarda görev yaptığına işaret ederek, “onların bu görev anlayışını takdir ve tebrik etmek gerekmektedir. Bütün olumsuzluklara rağmen halkımızın, kamuoyunun her türlü gelişmeden haberdar olması için elinden geleni yapmaktadırlar. Gece demeden gündüz demeden mesaj kavramını hiçe sayarak 24 saat haber peşinde koşanların günü kutlu olsun.

Gazetecilik sadece sayfa doldurmak değildir. Gazetecilik dürüst haber yapmayı, doğru haber yapmayı ve tarafsız olmayı gerektirmektedir. Özellikle yerel basının bu konuda daha duyarlı olması kaçınılmazdır. Yerel bazda gelişen olayların hızlı, doğru ve basın ahlak ilkeleri çerçevesinde kamuoyuna yansıtılması herkesin yararınadır.

Bir ülkede demokratik sistemin güçlü temeller üzerinde yükselmesi, basın özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesine bağlıdır. Gazetecilerin içinde bulundukları şartların ve özlük haklarının iyileştirilmesi için siyasiler olarak üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız.

Toplumsal gelişmemizde, demokrasimizin sağlıklı işlemesi ve yerleşerek kökleşmesinde böylesine hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, sorumluluklarını layıkıyla ifa edebilmesinin şartı ise, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunması ile eleştirilere tabi tutulan kurumların saygınlığına özen göstermek ve insanların kişilik haklarına da saygılı olmaktır.

Bu vesile ile Çalışan Gazeteciler Günü’nde medyamızın tüm çalışanlarına içten sevgi ve selamlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Not:Türkiye’de  şuan 104 Gazeteci Cezaevinde bulunmakla beraber bu rakama Dünya’da ulaşabilen başka  bir ülke bulunmamakta

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.