ADSM TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

24 Aralık 2014 Çarşamba, 16:29

Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bir başarıya daha imza atarak Ağız Diş Sağlığı Merkezleri kategorisinde Manisa’da ilk, Türkiye’de ise ikinci olarak ‘’Bebek Dostu Hastane’’ ünvanını Manisa Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ne kazandırdı.

Bebek Dostu Hastane belgesini Genel Sekreter Dr. Murat TÜRKYILMAZ’ a ve Hastane Yöneticisi Dt. Asım Tokul’a Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay teslim etti.

İlk 6 ay sadece anne sütü ve 6. aydan sonra ek gıdalarla birlikte 2 yaşına kadar yine anne sütünün önemine değinen Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, bu süreci destekleyen her kurumun yanında olduklarını ve aynı zamanda Manisa İli’nin ‘’Bebek Dostu İl’’ ünvanını taşıdığını belirtti. ADSM mevzuatlarında yer almamasına rağmen emzirme-bebek bakım odası açarak ‘’Bebek Dostu Hastane’’ ünvanını kazandıran Manisa Ağız Diş Sağlığı Merkezi Yöneticisi Sn. Asım Tokul’a ve Genel Sekreter Dr. Murat Türkyılmaz’a teşekkür ediyorum dedi.

Manisa’da İlk Türkiye’de İkinci

Ağız Diş Sağlığı Merkezleri kategorisinde Manisa’da ilk kez Türkiye’de ise ikinci olmak üzere ‘’Bebek Dostu Hastane’’ ünvanı alan Manisa ADSM yönetimini tebrik eden Genel Sekreter Dr. Murat Türkyılmaz, kısa süre içerisinde diğer ağız ve diş sağlığı merkezlerinde de bu uygulamaya geçeceklerini ifade etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir