AÇIKDİL;”HİZMET BİR SEVDA MESELESİ”

21 Mart 2014 Cuma, 20:26
MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Maldan Köyü’nü ziyaret ederek köy sakinlerine projelerini anlattı. “Hizmet bir sevda meselesi” diyen Açıkdil, projelerin animasyonlu gösterimini Maldanlılarla birlikte izledi.Projeler Maldanlıların beğenisini toplarken Açıkdil,köy konağı projesinin ilkinin Maldan Köyü’ne yapılacağını müjdeledi. 
Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,”Mutluluk Diyarı Yunusemre” için hazırladığı kamuoyu ve muhtarlara tanıttığı projelerini asıl sahiplerine anlatmayı da ihmal etmiyor. Haftasonu Yuntdağ mesaisinde köy sakinlerine Köy Konağı ve Gediz Kent projelerini tanıtan ve anlatan Açıkdil,bu kez Maldan köyünü ziyaret etti,projelerini anlattı. Maldan köyüne daha önce defalarca gelen,köydeki asker eğlencesine katılan ve köy sakinleri ile gönlü bağı kuran Açıkdil,Köy Konağı projesinin animasyonlu gösterimini köy sakinleri ile birlikte izledi. Açıkdil;”Köy Konağını Maldan’dan hayata geçirmye başlayacağız.İlk köy konağı Maldan’a yapılacak çünkü biz Maldan’a ilk geldiğimizde köyünüzü,çalışkanlığınızı,azminizi sevdik ve gençleriniz de de bu azmi gördük.Yıllardan beri Maldan köyüğnde halıcılık ön plandadır ama halıcılık para etmeyince halıcılık yapılamaz oldu.Köy konağı projesinde halıcılık ve el sanatları kursu,okuma odası,muhtar odası,kuran okuma odası, gasilhane ve çok maksatlı düğün salonu olacak. Projeyi bir sokak gibi köy gibi planladık.Yuntdağında ova gibi bir alan yok.Her binayı kotuna göre yapacağız,bir bina yüksekte bir bina alçakta olacak.Taştan yapmak istiyoruz,köyümüzün dokusuna uysun diye.Ama içerisi ahşap kaplaması ile,bahçesi havuzu yeşil alanı ile birlikte son derece modern olacak.Köy konaklarının yapılması mutlaka şart.Konaklarda el sanatları,eğitim kursları verilecek. Çocuklarımızın,hanımlarımızın dokudukları halıları el becerileri ile geliştirdikleri ürünleri Ortaköy’de kurulacak köy pazarı ile festviallar,yarışmalar,piknikler düzenlendiğinde orada satılsın istiyoruz.Köy Konağı projesi sosyal,eğitim ve ekonomik yönden kalkınmayı amaçlayan bir proje.Yerini hazırladığımızda sizler de yerini gösterdiğinizde göreve geldiğimizde yapacağız.”diye konuştu.
Yuntdağ Daha Aydınlık Olacak
Hizmet konusunda birçok proje geliştirdiği Yuntdağ köyleri ile ilgili en dikkat çekici projelerinden Güneş Panellerine dikkat çeken Açıkdil,”Nüfus arttıkça enerji su gibi önemli bir kaynak haline geldi.Enerjiyi üretmek için nükleer santral kuruluyor.Ama Yuntdağ enerji üretimi için uygun.Çünkü bütün köyler güneye bakıyor ve güneşli gün sayısı da fazla.Ve arazi bakımından bakıldığında da taşlık tarlalar var,üretime müsait değil. O yüzden taşların yanına dizilerek enerji üretilebilir.Böylelikle köylerimiz artık daha aydınlık olacak,köylerimizde yapacağımız tesislerimizin enerjisini sağlayacak hem de fazla üretildiğinde de Manisa’ya satma imkanımız olacak.” dedi.
Hizmet Bir Sevda Meselesi
Recepli Köyü’nü ilk ziyaret ettiklerinde muhtarın köyün kullandığı grup sıkıntısı ile ilgili sıkıntılarının olduğunu söylemesi üzerine hareket geçtiğine dikkat çeken Açıkdil;”Recepli köyünün grup suyu Bergama Kınık kasabasından çıkıyormuş.Kınıklılar bir süre sonra su bizim meradan çıkıyor size su vermeyiz deyince Recceplililer susuz kalmış.Mahkemelik olmuşlar ama kimse ilgilenmemiş.Muhtar bize söyledi ben avukat arkadaşımı aradım,arkadaşım muhtar gelsin dedi. Evraklar hazırlandı ve yürütme durdurma kararı alındı,mahkeme devam ettiği sürece Recepli suyu kullanacak zaten kaybetme gibi bir durum söz konusu değil,kaybederse de bir çözüm yolu bulunacak.Bunu size şu yüzden anlatıyoru şimdi adaylardan bir tanesi avukat o da gitmiştir recepli köyüne,gittiğinde grup suyuyla ilgilenseydi bir çözüm bulunabilirdi.Hiç ilgilendiğini duymadık bizim mesleğimiz mimarlık olmasına rağmen oradaki vatandaşlarımızda bizim kardeşlerimiz dedik ilgilendik inşallah yakın zamanda da çözülecek.Yani hizmet bir sevda meselesi,yoksa yaparım ederimle göreve geldikten sonra yapacaktım sözleriyle olmaz,bu iş gönül işi.İnşallah biz bu gönül işi için yola çıktık.Bu aşkla bu şevkle çalışmak istiyoruz.İnşallah sizin desteklerinizle muvaffak olacağız.”dedi.
Gediz Kent Hayal Değil
Kentte önceliğin imar planlamasının yapılması olduğunu vurgulayan Açıkdili,Gediz Kent projesinin hayal olmadığını söyledi ve şöyle devam etti;”Hayal gibi gözükse de hayal değil gerçekleşmesi kolay projeler.Yağcıların hemen sırtlarında kıraç alanlar var oralara teras evler yapılacak,gediz kenarı yeşile ayrılmış sadece kıraç arazi ile gedizin arasında yapılacak bir sarayi amire.Alışveriş merkezi olsun istiyorum hepimiz meraklıyızdır gezelim görelim diye.Kapalı bir alan değil açık alanda gezilebilecek bir alışveriş merkezi olacak.Biz imar planlamaları yapalım müteşebbisler projeleri uygulasın gelişmeyi Yuntdağ bölgelerine taşıyabilelim istiyoruz. “

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.