AÇIKDİL’E SANAYİCİLERDEN DESTEK;“YUNUS EMRE ÇOCUĞUNUZ GİBİ”

05 Şubat 2014 Çarşamba, 15:14

Manisa’nın en önemli gelir kaynağı sanayinin önemine vurgu yapan ve Yunus Emre ilçesinin sanayi ağırlıklı bir ilçe olduğunu her fırsatta dile getiren MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil ve ekibi Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Ümit Türek’i ziyaret etti. Ziyaretin gündeminde “Küçük Sanayi Sitesi’nin kaldırılma söylentileri” vardı.

 

Kooperatif Başkanı Ümit Türek, “Yolunuz açık olsun” diyerek, Kooperatif üyeleri ise;  “ Küçük sanayi sitesi ve dolayısıyla Yunus Emre sizin çocuğunuz gibi. Siz buranın doğumunda vardınız inşalla gelişiminde de olacaksınız. Oyumuz size ancak bunun dışında da yardımlara açığız.” Sözleriyle desteklerini dile getirdi.

 

28 yaşında Küçük Sanayi Sitesi’nde kontrol mühendisi olarak çalışmaya başlayan ve 40 yıllık meslek hayatının 15 yılını bu bölgede geçiren MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, “Köklü sanayi esnafının özverili çalışmaları neticesinde büyük emek ve heyecanla çalışmış insanların birçoğunun hakkın rahmetine kavuşmuş olmasına ve hayatta kalanlarında hatırlarına binayen bir miras anlayışıyla korunması bakılması ve yaşatılması gerekmektedir.Organize sanayi bölgesi yokken Manisa’nın Küçük Sanayi Sitesi vardı. Bu tür söylemler beni üzdüğü gibi düşünce olarak değil, ağızdan kelime olarak çıkması dahi üzüntümü arttırmaktadır. Belediyemizin sanayi sitemize yapmış olduğu 6–7 trilyonluk yatırım sitemizin yaşatılmasının bir ifadesidir. Yunus Emre Belediye Başkanlığı bize nasip olduğunda Küçük Sanayi Sitesinin gelişmesi ve istihdam yaratılması, çıraklık eğitimi ile ilgili çalışmaları sanayi esnafı ile birlikte karar verip verdiğimiz kararların uygulamasını belediye olarak gerçekleştireceğiz. Yunus Emre Belediyesi’nin gelişme yönünde ağırlığı olan çekim merkezlerinden biri de sanayi bölge ve siteleridir. Bu anlamda bu tür iş kollarına, ekonomik potansiyele gereken önem fazlasıyla gösterilecektir.” diyerek Küçük Sanayi Sitesi’nin kaldırılmasının mümkün olmadığını vurguladı.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.