AÇIKDİL’DEN 2.BARBAROS ÇIKARMASI

03 Mart 2014 Pazartesi, 13:27

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Barbaros mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Açıkdil, mahallenin tüm sakinlerine seslenebilmek için arka arkaya iki gece mahallenin farklı kısımlarında hem esnafı ziyaret etti, hem de kıraathane de mahalle sakinleri ile buluştu.Açıkdil,”Muhalefet partisi olmamıza rağmen görev süresince 100’ün üzerinde proje yaptık ve her yere eşit hizmet anlayışı ile ilerledik bundan sonra da böyle olacak.”dedi.
Gece gündüz demeden ziyaretlerine devam eden Açıkdil, iki gece arka arkaya Barbaros mahallesini ziyaret edererk, mahalle sakinleri ile buluştu. Açıkdil, mahalle girişinde Karakol’un önünde davul-zurna ve kalabalık bir gurp tarafından karşılandı. Selamlaşmadık vatandaş, derdimizi anlatmadık hemşerimiz kalmayacak diyerek mahallenin farklı kısmını gezen Açıkdil,mahalle esnafını da unutmadı, tek tek selamlaşarak hayırlı işler diledi. Yoldan geçen vatandaşlarla da selamlaşan Açıkdil, görüdüğü ilgi karşısında mahalle sakinlerine teşekkürlerini sundu. Mahalledeki hanımların şeker ikram ettiği Açıkdil’e mahalle ziyareti boyunca davul zurna “Türkiyem” şarkısı ile eşlik etti.
Hızlı Tren Manisa’yı İkiye Böler
Mahalledeki kahveleri gezip mahalle sakinleri ile selamlaşan Açıkdil, Köylüm Kahvesi’nde mahalle sakinleri ile sohbet etti. Barbaros mahallesinden geçen tren yolu ile ilgili hemzemin geçit sıkınıtısını hatırlatan ve geçit için 4 yıl uğraşıldığını söyleyen Açıkdil, mahalleyi daha büyük bir sıkıntının beklediğine dikkat çekti ve şöyle devam etti;” Manisa’ya hızlı tren gelecek çok güzel ama çok büyük bir sıkıntı da var konu ile ilgili. Eğer hızlı tren Barbaros mahallesinden geçerse bu Manisa’nın ikiye bölünmesi demektir. Hızlı tren aynı hattan geçecek ancak şimdiki yolun genişliği uygun değil. Gidiş-geliş hattı yapılacağı için evler istimlak edilecek, hızlı trenin sesini kesmesi için tren yolunun kenarına duvarlar örülecek. Bu duvarlar bizi yukarı ve aşağı Manisa diye bölecek ve sizler mağdur olacaksınız. Biz Manisa Belediyesi olarka gerekli yerlere müracatlarımızı yaptık. Çevreyoluna paralel gitmesini ve toplu ulaşımın,yapılacak olan hafif raylı sistemin başlangıcı olacağı için yeni yapılan otogarın yanına bir tren garı yapılmasını önerdik.Çevreyoluna paralel yapılırsa mağduriyet ortadan kalkar.”
Manisamızın Geleceği İçin Dikkatli Seçin
Önümüzdeki seçim sürecinin çok önemli olduğunu çünkü Yunusmere ilçesinin iyi bir imar planına ihtiyacı olduğu her fırsatta vurgulayan Açıkdil;” Manisa yıllar önceki planlama sıkınıtlarını çekiyor.Okullar kötü durumda yeni okul yapacak alan olmadığı için, otopark yapmak istesekte yapamıyoruz neden çünkü sebep yine aynı alan yok. Kiralar arttı, nefes alıp huzur içinde yaşayabileceğimiz alanlarımız azalmaya başladı.Trafik sıkınıtısı her geçen gün artıyor. İşte eğer sizlerde bizim çektiğimiz bu sıkıntıları çocuklarımıza yaşatmak istemiyorsanız Manisamızın geleceği için planlamayı yapacak yani çocuklarınız istikbalini emanet edeceğiniz kişiyi dikkatli seçin.” şeklinde konuştu.
2 Battı Çıktı 1 Fuar Merkezi ile Olmaz
Muhalefet partisi olmalarına rağmen Manisa Belediyesi olarak 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini belirten Açıkdil;” Manisa Belediyesi olarak göreve geldiğimiz andan itibaren hiç durmadan çalıştık.Tek amacımız vardı Manisamıza hizmet etmek. Ki alnımızın akıyla da bu işi başardık Muhalefet Partisi olmamıza rağmen 100’ün üzerinde proje yaptık.Çünkü hizmet 2 battı çıktı 1 fuar merkezi ile olmaz. Biz Manisa Değişiyor dedik ve bu sloganı gerçekleştirdik. Her yere eşit hizmet anlayışı ile ilerleyedik ve 57 mahallenin hepsine himet götürdük.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.