AÇIKDİL TRAFİK SORUNUNU ÇÖZÜYOR

07 Şubat 2014 Cuma, 12:14

AÇIKDİL’DEN TRAFİK’E ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde gezilmedik yer, kucaklaşmadık vatandaş bırakmamak için ziyaretlerine devam eden MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil ve ekibi Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti.

 

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli ve oda üyeleri tarafından kapıda çiçekle karşılanan MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil’e şoförler odası üyelerinden büyük destek geldi.

 

Medeni cesaretinden dolayı kendini kutluyorum” diyen Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli,”Başkanlığa aday olmak ateşten bir gömlek giymek gibi. Ancak hizmet aşkı ile yanıp tutuştuğunuzu biliyorum. O yüzden tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.” Diyerek şükranlarını sundu.

 

Duyduğu ilgi ve teveccüh karşısında mutluluğunu dile getiren MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil trafik ve otopark sorununa dikkat çekerek,” Otopark sorunu bugünün sorunu değil. 85’li 90’lı yıllarda yapılan imar planlarının sancılarıdır. Ancak Yunusemre’nin Karaköy ile YSE Kavşağı arasındaki merkez mahallerdeki otopark sorunun çözülebilmesi için mutlaka okul ve bazı yeşil alanların yer altı otoparkları ile değerlendirilerek çözülebilir. YSE Kavşağından sonra Güzelyurt, Laleli, Mesir mahallerinde otopark sorunu yok. Bozköy’de otopark ile ilgili proje çalışmalarına başladık.” Dedi.

 

Trafik sorunun çözülebilmesi için bilhassa Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışanların servis saatlerinde trafiğin tahammül edilemeyecek bir hal aldığını söyleyen Açıkdil,” Öğrencilerin okullarına, işyeri sahiplerinin işletmelerine, çırakların işyerlerine gidemedikleri ya da geç kaldıkları bilinmesine rağmen geçici çözümler bile olsa Valilik, İl Trafik Müdürlüğü, Belediye Ulaşım Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Organiz Sanayi Bölgesi ve işletme sahiplerinin taşın altına elini sokup çare bulmaları gerekmektedir.”  Şeklinde konuşmasına devam etti.

 

Trafik sorununa çözüm önerileri sunan MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, “ En azından mesai saatlerinin düzenlenmesi,trafik levhalarının tekrar elden geçirilmesi, trafik ışıklarının sabah saatlerinde trafiğin yoğun olduğu akslara göre düzenlenmesi trafiği %20 nispetinde rahatlatacaktır. İkinci bir çözüm olarak taşıma kooperatifinin deneme mahiyetinde iki adet metrobüs kiralayıp, İzmir caddesi, Doğu caddesi, Mimar Sinan Bulvarı’nda çalıştırarak 2 metrobüs 500–600 civarında yolcu taşıdığında servis trafiğini rahatlattığı da görüldüğünde ikinci bir çözüm olarak devam ettirilebilir.” dedi.

 

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, üçüncü öneri olarak ise;” Yunusemre Belediyesi’nde Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki YSE Kavşağı ve ışıklı kavşaklardaki yapılacak düzenlemeler ile servis güzergâhı rahatlayacaktır. Ucuz ve sosyal konutların Yunusemre ilçesinde Organize Sanayi Bölgesine yakın taraflarında yapılmasıyla çalışan kesimin bu bölgede ikamet ettirilerek trafiğin insanlarımızı, çalışanlarımızı, şehrin doğusundan batısına taşımak yerine batısında ikamet ettirerek üçüncü ve kalıcı bir alternatif yapılacaktır.”dedi.

 

Projelerini hayata geçirdiğinde modern bir Yunusemre ilçesi olacağını her fırsatta dile getiren MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, taksi şoförlerinin durak istemesi üzerine Yunusemre ilçesinde bir taksi durağı projesi hazırlama sözü verdi.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir