AÇIKDİL, MADENİ SANATKÂRLARA SÖZ VERDİ

20 Mart 2014 Perşembe, 17:15

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Manisa Madeni Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Halil Kırlı’nın taleplerini dinleyen Açıkdil;”Kenan Evren Küçük Sanayi Sitesi’ni sahiplenmek gerek” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine devam ediyor. Seçime sayılı günler kala temposunu düşürmeyen Açıkdil, bu kez Manisa Madeni Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Halil Kırlı tarafından kapıda karşılanan Açıkdil, oda yönetiminin taleplerini dinledi. Madeni Sanatkârlar Odas’ının taleplerine yönelik cevap veren Açıkdil, “Kenan Evren Küçük Sanayi Sitesi’ni sahiplenmek gerek.Kenan Evren Küçük Sanayi Sitesi’nin etrafı çitlerle çevrildikten sonra, bir site yönetimi olması için harekete geçilmesi gerekmektedir. Organize Sanayi Bölgesi gibi bir site olsun. Yönetim ayda 10 lira gibi bir miktar toplasa esnaf başına ayda 15 bin lira yapar. Böylelikle site yönetimi sayesinde site kendi yağında kavrulur. Hem de Kenan Evren Küçük Sanayi Sitesi daha da güçlenir.” Şeklinde konuştu.

Mesleki Fuarların çok önemli olduğunu belirten Açıkdil;” Mesleğim mimarlık olduğu için fuar gezilerini önemsiyorum, hergün yeni bir malzeme yeni bir teknik ortaya çıkıyor. Bilgimizin artması ve öğrendiklerimizi modern ve çağdaş kentleşme için uygulayabilmek adına fuarlara gitmemiz gerekiyor. Sizlere de sözüm olsun, Yunusemre Belediyesi olarak mesleki fuarlara ulaşım konusunda sizlere destek olacağız” diye konuştu.

Oda Başkanı Kırlı ve oda yönetiminin sitede ruhsatsız meslektaşlarının bulunduğunu söylemesi üzerine Açıkdil,” Belediye olarak iskân ruhsatı verirken bir madde daha soralım. Diyelim ki önemli elektrik, su tesisatını kime yaptırdın? Yaptırdığın kurumun ruhsatı var mı diye bilgi isteyelim. Hayatta en önemlisi can güvenliği, günümüzde yangınların çoğu elektrik kontağından çıkıyor.İskân ruhsatı verirken bu bilgilerdi de istersek,ruhsatsız çalışan meslektaşlarınızı böylelikle daha kolay saptarız ve ruhsatsız çalışmanın önüne geçmiş oluruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.