AÇIKDİL ÇİFTÇİLERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU

24 Ocak 2014 Cuma, 18:30

Üreticinin ve çiftçinin yanında olduğunu her fırsatta dile getiren ve Manisa için tarımın önemine vurgu yapan MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nun hibe projesi kapsamında düzenlenen ” Traktör Teslim Töreni” ne katıldı.

 

TKDK tarafından tarımsal kalkınmayı ve üretimi desteklemek amacı ile tam 33 çiftçiye traktör teslim edildi. Törende çiftçilerin yaşadığı mutluluğa ortak olan MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, mahsullerdeki verimsizlikten dolayı sarımsak ekme projesi ile hibe kazanan tek kadın çiftçisi Selendili Meryem Ay’ı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Toplantıdan Ticaret Odası’ndaki programa yetişebilmek için erken ayrıldı. TKDK İl Koordinatörü Ahmet Işık tarafından uğurlandı. O esnada Ahmet Işık’ın bu çalışmalarını tebrik edip müstahsile yapılan bu desteği çok olumlu bulduğunu söyledi. Teşekkürlerini sunan Ahmet Işık’tan sonra törenden ayrıldı.

 

Törene Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Tarım İl Müdürü Hasan Çebi, Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Işık, çiftçiler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir