8 YILDIR ÖZLEM ÇEKEN ÇİFTE, İKİZ BEBEK SEVİNCİ

20 Haziran 2014 Cuma, 19:55

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’nde kurulan Tüp Bebek Merkezi, 8 yıldır çocuk özlemi çeken Naciye ve Kadir Kınıklı çiftini ikiz bebek sahibi yaptı. Çift ikizlerinden kız olana Derya, erkek bebeğine de Deniz ismini verdi.

Tüp Bebek Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tayfun Özçakır, Naciye Kınıklı’nın mikroenjeksiyon uygulaması ile gebe kaldığını, dünyaya gelen ikizlerinin merkezde yaşanan ilk doğum olduğunu belirtti. Prof. Dr. Tayfun Özçakır, “Naciye Kınıklı, sekiz yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyor ama sonuç alamıyordu. Ayrıca yumurtalıklarından birinin operasyonla alınmış olması sebebiyle tek yumurtalığı vardı. Bu durumda gebelik şansı az olmasına rağmen tedavi sonucunda gebelik sağlandı. Şimdi de çifte sevinci yaşıyorlar. Merkezimizin ilk bebekleri dünyaya geldi” dedi.

Bebeklerden solunum sıkıntısı çeken Derya’nın, Menemen Devlet Hastanesi’nde kuvözde tutulduğunu, sağlık durumunun da iyi olduğunu belirtildi.

Hamileliğini ilk duyduklarından sevinçten ağladığını belirten Naciye Kınıklı, “İzmir’de 3 kez ameliyat oldum. Ancak yıllar süren tedavilerden hiçbir sonuç alamadık. Buraya geldiğimizde uygulanan tedavi sonunda hamile kaldım. Bu merkezin ilk annesi olmaktan dolayı çok mutluyum. Allah isteyen herkesi bebek sahibi yapsın” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.