65 YIL SONRA BULUŞTULAR…

15 Aralık 2014 Pazartesi, 12:05

MANİSA’da 65 yıl önce birbirinden ayrılan, ikisi de çoban olan 83 yaşındaki Osman Yıldırım ile 82 yaşındaki Osman Dönmez, yakınları sayesinde buluşarak hasret giderdi.

Salihli İlçesi’ne bağlı Hacı Hıdır Köyü’nde çobanlık yapan arkadaşlar Osman Yıldırım ile Osman Dönmez, çeşitli nedenlerle 65 yıl önce ayrıldı. Osman Yıldırım Manisa’nın merkez Şehzadeler İlçesi’nde, Osman Dönmez ise Gördes İlçesi’ne bağlı Benlieli Köyü’nde yaşamaya başladı.

65 yıl sonra Osman Yıldırım’ın yerini öğrenen Osman Dönmez, damadı Nazmi Aydın’dan arkadaşını bulmak için yardım istedi. Nazmi Aydın’ın girişimleri sonucu  iki arkadaş, Şehzadeler İlçesi’ndeki Ulu Park’ta bir araya geldi. İki eski arkadaşın buluşmasına Osman Yıldırım’ın kızı Şehriban Yıldırım, Osman Dönmez’in oğlu Sezai Dönmez ile damadı Nazmi Aydın da eşlik etti. Duygu dolu anlar yaşayan iki arkadaş, bol bol sohbet edip hasret giderdi.

Osman Dönmez, eski bir arkadaşı sayesinde Osman Yıldırım’ın yerini öğrendiğini, damadının aracılığıyla tekrar bir araya geldiklerini belirterek çok mutlu olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir