BÜYÜKŞEHİR’DEN 5 YILDA 2 KAT YEŞİL ALAN

16 Aralık 2014 Salı, 15:22

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın, yürüttüğü peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında Manisalıların aktif olarak kullanabildiği yeşil alan miktarı 5 yılda iki katına çıkarıldı. 5 yıl öncesinde yaklaşık 850 bin metrekare olan yeşil alan miktarı, yürütülen çalışmaların ardından 1 milyon 725 bin metrekareye çıkarıldı.

Çevreci kimliği ile ön plana çıkan ve bu doğrultuda yürüttüğü çalışmalarla Manisalılarda çevre bilinci oluşturmak isteyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’da yeşil alan miktarını arttırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Kent Estetiği Dairesi Başkanlığının yürüttüğü peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları neticesinde, Manisalıların aktif olarak kullanabildiği yeşil alan miktarı 5 yılda iki katına çıkarıldı. 5 yıl öncesinde yaklaşık 850 bin metrekare olan yeşil alan, çalışmaların ardından 2014 yılsonu itibariyle 1 milyon 725 bin metrekareye çıkarıldı. Konu hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Manisalıların aktif olarak kullanabileceği yeşil alan miktarını arttırmak için kent merkezinde önemli çalışmalar yürüttük. Yaptığımız peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları sonrasında Manisa’da kişi başına düşen yeşil alan miktarımız 4,73’e yükseldi” dedi.

Çalışmalar tüm ilçelere yayılacak

Peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarını artık il bütününü düşünerek yaptıklarını söyleyen Serpil Çakır, “Projelendirme çalışmalarımız başladı. Önümüzdeki süreçte ilçelerimizde çalışmalarımız başlayacak. Meydan, park ve mesire yeri düzenlemelerimiz bundan sonraki süreçte il genelinde yapılacak. Bu konuda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den de büyük destek alıyoruz. Başkanımızın da destekleriyle yapacağımız çalışmalarla Manisa’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını dünya standartlarının da üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir