3 MAHALLEDEN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR!

12 Eylül 2015 Cumartesi, 13:19

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci’yi ziyaretinde, ilçe ile Sındırgı arasında kalan Çanakçı, Bardakçı ve Örücüler Mahallelerini ziyaret etti. Mahalleleri ziyaretinde büyük coşkuyla karşılanan Başkan Ergün’e, mahalle sakinleri Demirci-Sındırgı yolunun asfaltlanması ve evlerinin boyanması nedeniyle teşekkür etti.

Demirci ziyaretinde mahalleleri de gezme fırsatı bulan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu çerçevede Çanakçı, Bardakçı ve Örücüler Mahallelerini de ziyaret etti. Başkan Ergün’e ziyaretlerde Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Hayri Okkalı, Muhtarlar Daire Başkanı Cem Çöllü, MASKİ İçme Suları Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Şube Müdürü Emre Mermer ve Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan’da eşlik etti. Başkan Ergün’ün ziyaretler çerçevesinde ilk durağı Çanakçı Mahallesi oldu. Burada Mahalle Muhtarı Halil Sevim ve mahalleliler tarafından karşılanan Başkan Ergün, mahallede bulunan halı atölyelerini gezdi. Halı atölyesinde çalışan bayanlardan bilgi alan Başkan Ergün, bayanların ördüğü halıları inceledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Köylerimiz Büyükşehirle Güzelleşiyor” projesi kapsamında boyanan evleri de inceleyen Başkan Ergün, projenin olumlu karşılamasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Çanakçı’nın ardından Bardakçı ve Örücüler Mahallelerine de ziyaretlerde bulundu. Bardakçı’da da mahallelinin büyük ilgisiyle karşılanan Başkan Ergün, mahalle sakinleri ile sohbet ederek sorunlarını dinledi. Asfalt çalışmaları hakkında mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Ergün, çalışmalara Mayıs ayında başlamayı planladıklarını belirterek, “Tabi ihale sürecinde yapılan itirazlar çalışmaların başlamasını geciktirdi. Ben art niyet aramak istemiyorum ama bu itirazlar bizi dört ay oyaladı. Sonuç itibariyle nasip bugüneymiş. Hayırlısıyla çalışmalara başladık. Demirci-Sındırgı arasındaki 27 kilometrelik yolun dışında, Demirci’ye toplamda 107 kilometre asfalt yapacağız” diye konuştu.

Mahallelilerden Hizmete Teşekkür

Mahalle ziyaretini Demirci-Sındırgı güzergâhında bulunan Örücüler Mahallesi ile sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, burada da ilgiyle karşılandı. Asfalt hizmeti nedeniyle memnuniyetlerini belirten mahalleliler, bozuk yollardan kurtuldukları için Başkan Ergün’e teşekkür ettiler.

Büyükşehir Olduğumuzu Hissettik

Asfalt çalışmalarının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi tarafından evlerinin boyanmasından duydukları memnuniyeti dile getiren mahalleliler, Büyükşehir olduklarını gelen hizmetler sayesinde hissettiklerini belirttiler. Demircili vatandaşlar gelen hizletler nedeniyle şunları söylediler

 

Selim Çelik: Biz çalışmalardan çok memnunuz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Tabi bizim en büyük sorumumuz asfalttı. Buda çözüldü. Tek isteğimiz hizmetlerin bundan sonrada devam etmesi. Başkanımıza güveniyoruz.

 

Zeki Tokmak: Evlerimizin temizliği ve sağlığımız açısından boya yapılması bizleri memnun etti. Manisa’dan uzak olduğumuz için buralara hizmet gelmez diyorduk. Ancak başkanımız bizi yanılttı. Evlerimizin boyanmasının yanında birde asfalt çalışmaları ile bozuk yollardan kurtulduk. Başkanımızın elinden geleni yaptığını görüyoruz. Allah razı olsun.

 

Fatma Toprak: Öncelikle evlerimizin boyanmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtmek istiyorum. Ayrıca en büyük çilemiz yollarımızın bozuk olmasıydı. Bu sorunumuzda ortadan kalkıyor. Artık araçlarımız hasar görmeden yolculuk yapacağız. Başkanımızdan Allah razı olsun.

 

Hüseyin Ersoy: Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den çok memnunuz. Allah başımızdan eksik etmesin. Yıllardır hayalini kurduğumuz asfalt çalışmaları başladı. Bu hizmetlerin devam etmesi tek dileğimiz.

 

Güler Yıldız: Bugüne kadar gelmeyen hizmetlerin mahallemize geldiğini görüyoruz. Çalışmalardan çok memnunuz. Cengiz başkanımıza teşekkür ediyoruz.

Üç Mahalle’den Hizmet Teşekkürü (2)

Üç Mahalle’den Hizmet Teşekkürü (5)

Üç Mahalle’den Hizmet Teşekkürü (31)

Üç Mahalle’den Hizmet Teşekkürü (28)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir