3 kavşağa 3 yeni isim

09 Ekim 2018 Salı, 19:07

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Turgutlu, Salihli ve Alaşehir’de yapılan kavşaklara 3 yeni isimin verilmesi kararı alındı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Cengiz Ergün başkanlığında toplandı. Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda 30 madde görüşülerek karar bağlandı.

“SALDIRILARI NEFRETLE KINIYORUM”

Gündem maddelerinin oylanması öncesinde gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,  Geçtiğimiz hafta Batman’da şehit edilen askerleri rahmetle andı. Başkan Ergün, şöyle dedi: “Geçtiğimiz hafta Batman’ın Gercüş ilçemizde kahredici haberler aldık. Bölücü hainlerin tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 8 evladımız şehit oldu. Bugün de Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde bir evladımız daha şahadete ulaştı. Alçakça saldırıları nefretle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Bu vatanı bölmek gibi haince planları olan alçaklara fırsat vermeyeceğimizi haykırıyoruz.”

3 KAVŞAĞA ÜÇ ÖNEMLİ İSİM

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verilen önerge ile Turgutlu, Salihli ve Alaşehir’de yapılan kavşaklara yeni isimler verilecek. Manisa büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, AK Parti Grup Başkanı Kamil Öz,  CHP Grup Başkanvekili Zeki Bilgin ve ilçe belediye başkanlarından bazılarının talebiyle Meclis’e önerge verildi.  Başkan Ergün, önerge ve kavşakların durumu ile ilgili şöyle konuştu: “Turgutlu’da yapılan köprülü kavşağa Alparslan Türkeş Kavşağı adı, Salihli’de viyadük olarak yapılan 1.6 kilometre civarında olan kavşağa Bülent Ecevit ismi, Alaşehir’de yapılan ve asfaltlama çalışmaları yapılan kavşağa da Süleyman Demirel Kavşağı adının verilmesini talep ediyoruz.” Konuşmaların ardından madde oylanarak karara bağlandı. Madde oy birliği ile meclisten geçerken, Başkan Ergün her üç parti temsilcilerine de ortak bir kararda birleşmelerinden dolayı teşekkür etti. -Ersan ERDOĞAN-

Sizde yorum yapın..