5 BÜYÜK KURULUŞ MANİSA’YA HİZMET İÇİN BİRLEŞTİ

19 Kasım 2014 Çarşamba, 13:01

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası,  Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası, Manisa’yı ve Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği;  Manisa adına önemli hizmetler yapmak için güç birliği oluşturdu.

Ferdi UZUN

Manisa’nın önemli kuruluşları arasında yer alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası,  Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası, Manisa’yı ve Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği; Manisa adına önemli hizmetler yapmak için ‘Manisa Güç Birliği Platformu’ adı altına güçlerini birleştirme kararı aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun, “Bugün ilimizin önde gelen sivil toplum kuruluşları olarak Manisa’mıza en iyi hizmeti sunmak gayesi altında güçlerimizi birleştirdiğimizi deklare etmek için bir araya geldik. Birlikteliğimizin başlıca amaçları, kıt kaynaklarımızın etkin kullanılmasını sağlamak, ortak sorunlarımıza ortak akılla uygulanabilir çözümler üretmek, ilimizin gelişimi yolunda 360 derece değerlendirilmiş, toplumun ve ticaret hayatının tüm kesimlerine hitap eden çözüm önerileri ve projeler geliştirmek, ilimizin kalkınması yolunda çaba sarfeden her kurum, kesim ve bireyin yol arkadaşı olmak, omuz vermek. Manisa’yı marka kent yapmak için tarımıyla, sanayisiyle, esnafıyla, tüccarıyla, geleceğin en değerli varlık olduğu düşüncesiyle çalışmaktır” dedi.

Birlik olmadan marka olunmaz

Coşkun, son olarak şunları söyledi: “Birlikte hareket etmeden ortak hedefler tespit etmeden bu gelişimi sadece kamu’dan bekleyerek marka olmak imkânsız. Bu noktada bizlere önemli ve büyük görevler düştüğüne inanıyorum.  Güç birliği oluşturduğumuz arkadaşlarımızla ile hep birlikte el ele vererek yapacağımız çalışmalarla Manisa’da değişimin ve gelişimin öncüsü olmalıyız.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir