17 İlçeye 17 İş Makinesi

20 Kasım 2014 Perşembe, 19:18

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin MASKİ bünyesinde kullanılmak üzere satın aldığı 17 iş makinesinin tanıtımı törenle yapıldı. Manisa’nın 17 ilçesiyle birlikte Büyükşehir olduğunu söyleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilk etapta 17 ilçede MASKİ bünyesinde hizmet verecek iş makineleri sayısının önümüzdeki süreçte arttırılacağına dikkat çekerek, “MASKİ Genel Müdürlüğü’müzün ihtiyaç duyduğu hangi araç varsa, hepsini belli bir planlama dahilinde tamamlayıp, Manisa’mıza en güzel hizmetleri sunmanın çabası içerisinde olacağız” dedi.

Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) bünyesinde kullanılmak üzere satın alınan 17 iş makinesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Şantiye Alanı’nda gerçekleştirilen törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, 23. Dönem Manisa Milletvekili Mustafa Enöz, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Başkan Danışmanları Azmi Açıkdil ve Bahadır Kadron, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen ve Erdal Nohutçu, MASKİ Daire Başkanları ve ilçe koordinatörleri katıldı. Törende ilk olarak konuşan MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, alınan 17 iş makinesiyle MASKİ’nin büyük bir araç filosuna kavuştuğunu dile getirerek, “Bu araçların müdürlüğümüze kazandırılması yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” dedi.

Emin adımlarla ilerleyen bir Büyükşehir

Manisa’nın artık 17 ilçesiyle birlikte büyükşehir olduğunu söyleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Halkımızın teveccühleriyle Manisa’nın ilk büyükşehir belediye başkanı olarak getirildiğimiz bu makamlarda, Manisalılara büyükşehir geçiş sürecinin sancısını çok yansıtmadan büyük çalışmaların içerisinde olduk. Gece-gündüz demeden büyükşehir yapılanmamızı tamamlayıp, 1 milyon 360 bin nüfusa en iyi hizmeti vermenin hesabını yaptık. Şimdi geldiğimiz noktada, bu süreci çok büyük bir ölçüde tamamlamış ve 2015 yılına proje ve yatırımlarıyla emin adımlarla ilerleyen bir Manisa Büyükşehir Belediyesi oluşturduk” diye konuştu.

MASKİ’nin yapılanma sürecini tamamladık

Manisa’nın büyükşehir olmasının ardından yürütülen yapılanma sürecinde MASKİ’nin de yer aldığını söyleyen Başkan Ergün, “Yepyeni, kendi bütçesi olan, kendi yatırımlarını yapacak olan adeta ekstra bir belediye kuruldu. Geçen dönemle karşılaştırırsak Manisa il belediyesinin bütçesine yakın bir bütçe. Bu kurum ilimiz bütününde su ve kanalizasyon, önceliklerimiz arasında yer alan arıtma tesisleri ve bunun gibi birçok çevresel yatırımlarda hizmet verecek. Tabi her yeni oluşum gibi, bu birimimizin de çeşitli eksiklikleri ve ihtiyaçları var. Geçtiğimiz 7-8 aylık süre içerisinde MASKİ’nin yeni bir yer ve hizmetlerini vereceği, üst kadronun oluşumu ile ilgili de sıkıntıları yaşadık. Kiralama yöntemiyle yer bulamadığımız için MASKİ şu anda Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’mizde hizmet veriyor. Allah nasip ederse ikiz kuleler olarak nitelendirdiğimiz kulelerden bir tanesini MASKİ Genel Müdürlüğü’ne ayıracağız. Büyükşehir Yasası’nın geçtiği 2012 yılında bunlarla ilgili adımlar atılmış olsaydı, belki de Manisa’mız hizmet için 2015 yılını beklemek zorunda olmayacaktı. Ne yazık ki göç yolda düzeltilir mantığıyla bu süreçleri hep birlikte yaşadık. Kararlılıkla, yılmadan ve yorulmadan MASKİ’nin hizmet binası, yönetim ve teknik kadrolarının tamamlanması, işçilerinin yerleşimi gibi A’dan Z’ye birçok konuda bu kurumumuzun yapılanma süreçlerini tamamladık” dedi.

İlk etapta her ilçeye bir tane

Hizmet vermek için geri sayımda olan MASKİ Genel Müdürlüğü’nün araç ve iş makinesi eksiğinin giderilmesi noktasında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu kapsamda bugün burada tanıtımını yaptığımız 17 adet kazıcı-yükleyici iş makineleri, bu çalışmalarımızın ilk adımlarındandır. Bütün ilçelerimizde birer tane olmak üzere ilk etapta hizmete sokacağız. Bugün burada 11’i büyük, 6’sı da küçük olmak üzere 17 adet kazıcı-yükleyici yer almaktadır. İlçelerimizde ihtiyaç duyulan hizmetlerin yerine getirilmesi noktasında önemli olan bu araçların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu iş makineleri sokak araları ve peyzaj işlerinin yanı sıra tüm altyapı çalışmalarında kullanılabilen araçlardır. Yaklaşık 2 milyon 350 bin TL’lik yatırımla ilimize kazandırdığımız bu araçlarda KDV ödemesi yok. Araçların parası peşin bir şekilde yatırılarak Manisa’mıza kazandırıldı. Bu araçlar Manisa’mızın en uç noktasına hizmet götürebilmek için şarttı. Bugün bunu yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yatırımların devamı gelecek

Yatırımların tanıtımı yapılan 17 iş makinesi ile bitmeyeceğini söyleyen Başkan Ergün, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün ihtiyaç duyduğu hangi araç varsa, hepsini belli bir planlama dâhilinde tamamlayıp, Manisa’mıza en güzel hizmetleri sunmanın çabası içerisinde olacağız. Buradan ilçe koordinatörlerimize bir müjde daha vereyim. Açık kasa araçlarımızı da 10-15 gün içerisinde tanıtarak sizlere göndermiş olacağız. Bugün kazandırdığımız bu araçlar, bunun ilk adımıdır. Bunun devamı gelecek. 2010’a doğru başlattığımız Manisa Belediyesi’ndeki bütün hizmetlerimizin kiralama yöntemiyle değil, tamamının kendi envanterimizde yapmak üzere başlattığımız bu süreç şimdi il bütününde devam ediyor. Aynı düşünceyle, aynı tasarruf imkanlarıyla bu hizmetleri bütün ilçelerimizde sadece MASKİ bünyesinde değil, bütün diğer müdürlüklerimiz bünyesinde de Manisalı halkımızla paylaşacağız ve hizmeti en ücra noktaya kadar gerçekleştirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Bunların Her Biri Kıymetlimiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuşmasının sonunda yeni alınan iş makinelerinin Manisa’ya hayırlı olması temennisinde bulunurken, iş makinelerini kullanacak operatörlere de, “Bunların her biri bizim kıymetlimiz. Sizlerin de bu iş makinelerine en güzel şekilde bakacağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, iş makinelerini inceledi. MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç ile iş makinelerine binen Başkan Ergün, üretici firma yetkililerinden bilgiler aldı. İş makineleri şantiye alanında yapılan tanıtım töreninin ardından şehir turu atarak ilçelere dağıldı.

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA 17 İlçeye 17 İş Makinesi (15)_1024x683 17 İlçeye 17 İş Makinesi (16)_1024x683 17 İlçeye 17 İş Makinesi (19)_1024x683 17 İlçeye 17 İş Makinesi (20)_1024x683 17 İlçeye 17 İş Makinesi (22)_1024x683 17 İlçeye 17 İş Makinesi (25)_1024x683 17 İlçeye 17 İş Makinesi (26)_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir