150 EBE VE HEMŞİRE SAĞLIK DÜNYASINA ADIM ATTI      

12 Haziran 2014 Perşembe, 13:03

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Manisa Sağlık Yüksekokulu’nda Hemşirelik ve Ebelik Bölümü’nde öğrenim gören toplam 150 ebe ve hemşire mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

CBÜ Manisa Sağlık Yüksekokulu’nun hemşirelik Bölümü 14’üncü dönem ile Ebelik Bölümü’nün 12’inci dönem öğrencilerinin mezuniyeti Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zeki Arı, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Necip Kutlu, Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Dilek Ergin ve Yrd. Doç. Dr. Hülya Demirci, Sağlık Yüksekokulu öğretim elemanları, mezunlar ve aileleri katıldı.

Okulun ve Hemşirelik Bölümü’nün birincisi Hatice Irmak mezun öğrenciler adına konuşma yaptı. Mezun olmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Hatice Irmak, “Üniversiteden mezun olarak artık sağlık sektöründeki hayatımıza başlayacağız. Okulda öğrendiğimiz bilgileri vatandaşlarımızın, sağlığı için kullanacağız” diye konuştu.

Törende konuşan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zeki Arı, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı sonunda toplam 150 mezun verdiklerini belirterek, sağlık alanına bilgili ve tecrübeli sağlık çalışanı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ise, tüm mezunları tebrik ederek, hayatlarının bundan sonraki döneminde başarılar diledi. Halk oyunları gösterisinin ardından mezuniyet töreni, yüksekokul ve bölümlerini dereceyle bitiren hemşirelik ve ebelik mezunlarına plaketlerinin takdim edilmesi, tüm mezunlara mezuniyet belgelerinin verilmesi, yemin töreni, kep atma ve kokteyl ile sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.