ZİRVE Dağcılık ,1470 metrelik ZİRVE’ye ulaştı

20 Mart 2017 Pazartesi, 16:13

ZİRVE Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Turgutlu Şubesi sporcuları bu hafta bölgenin  yüksek dağlarından Çatmadağ’daydı.Her pazar olduğu gibi kulüp binasının yakınındaki kahvehanede toplanan sporcular kahvaltılarını yapıp son hazırlıklarını tamamlayarak Kayrak Köyü’nün yolunu tuttular.

Köy halkına saygılı bir şekilde sessizce çıktılar köyün yokuşlarını ve parkura girdiler. Ancak yürüyüşe başlamadan önce Lütfi Bıkmaz eşliğinde  sabah sporunu yaptılar.Sporun ardından sayı(28) alınarak yürüyüşe başlandı.Hafif hafif çıkılan yokuş zirveye yaklaştıkça dikleşmeye başladı.Kısa nefes  ve su molalarıyla zirve altındaki kayalıklara ulaştılar.Yemek molasının ardından 1470 metrelik ZİRVE’ye ulaşan ekip hatıra fotoğrafı çektirerek  dönüş yoluna geçti.

Orman içinden  yumuşak bir inişle ilerleyen zirveciler uyanan doğanın güzelliklerini yaşadılar.Açmakta olan çiçekler,akan dereler,yeşeren doğa seyrine doyum olmaz manzaralar sundu katılımcılara.Rehber Osman Tuğrul’un başarılı yönetimiyle yaklaşık 23 km.lik parkuru hiç de zorlanmadan bitirdi zirve sevdalıları.

Bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini her hafta bizlere tanıtan Zirve Dağcılık Kulübü Turgutlu Şubesi  önümüzdeki haftasonu Çanakkale’de olacak.Kahramanlık destanının yazıldığı toprakları görüp, o cephelerin arasında yürüyecekler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir