YUNUSEMRE’NİN SATRANÇ SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI

29 Mart 2016 Salı, 10:10

Yunusemre Belediyespor Satranç Takımı Akhisar’da düzenlenen 2015-2016 Manisa Yıldızlar Satranç Ligi’nde büyük başarı elde etti. 6 takımın yarıştığı grupta maç kaybetmeyerek lider bitiren Satranç Takımı, finallere gitme hakkı kazandı.

Yunusemre Belediyespor satrançta da başarılarını sürdürüyor. 2015-2016 Manisa Yıldızlar Satranç Ligi’ne Atakan Çöl, Buğrahan Hamza Özenç, Bahadır Başaran, Beyza Özenç ve Kemal Sayın’dan oluşan sporcularla katılan Yunusemre Belediyespor, 6 takımın yer aldığı grupta maç kaybetmeyerek lider oldu. Takım, yakaladığı başarıyla finallere gitme hakkı kazandı.

Satranç Antrenörü Hasan Alevnur, 5 takımın yer aldığı ligde birbirinden kuvvetli rakipler yer aldığını kaydetti. Şampiyon olmak istediklerini kaydeden Alevnur, “Mehmed Kaçangar, Uğur Mutlu Güngör, Bekir Özenç, Hakan Karakafa, Harun Gonca, Buğrahan Hamza Özenç, Beyza Özenç, Sıla Yaman ve Samet Çalışkan’ın yer aldığı takımımız grupta şuan 3. sırada ve sezonu kupa ile kapatmaya çok yakın. Son maçını 29 Mayıs 2016 tarihinde İl Gençlik Spor ile yapacak olan Yunusemre Belediyespor satranç takımı bu maçı kazanarak kupaya uzanmak ve sezonu kupa ile kapatmayı hedefliyor. Yıldızlar Liginde mücadele ederek birinciliği kazanan sporcu arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Geçen hafta sonu başlayan ve 29 Mayısta sona erecek Kulüpler İl Yarışmalarında ise kupa kazanmaya çok yakınız. Sporcularımız, profesyonel satranç sporcularının yer aldığı grupta gerçekten çok güzel mücadele veriyor. Belediyesporumuza yakışır şekilde mücadele eden tüm arkadaşlarımı ve bizlere her zaman destek olan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir