YUNUSEMRE BELEDİYESPOR’DAN ATLETİZMDE BÜYÜK BAŞARI

13 Ekim 2014 Pazartesi, 17:36

Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı, Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kulüpler Kros Ligi Ege Bölgesi 1. Kademe Müsabakaları’nda takım halinde birincilik başarısı elde ederek şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı. İlk çıktıkları müsabakada birinci olan takımda yer alan Mehmet Erkul ise ferdi sıralamada 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan “Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kulüpler Kros Ligi Ege Bölgesi 1.Kademe Müsabakaları ” 12 Ekim’de Aydın ilinde gerçekleşti. Manisa, Antalya, Isparta, Kütahya, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Denizli illerinden katılımın olduğu müsabakalarda Küçük Kızlar kategorisinde 13 kulüp 52 sporcuyla, Küçük Erkekler kategorisinde 14 kulüp 55 sporcuyla yer aldı. Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı 4 sporcu ile müsabakalara küçük erkekler kategorisinde yarıştı.  Yarışma sonucunda Mehmet Erkul, Bahadır Aydın, Eyüphan Çuban, Vedat Yıldız’dan oluşan takım birinci olurken takımda yer alan Mehmet Erkul ise ferdi sıralamada 3. olarak bronz madalya kazandı.

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Takımımız çok önemli bir başarıya imza attı. İlk çıktıkları müsabakada birincilik kupasını kaldırdılar. Yunusemre Belediyespor olarak bir çok branşta mücadele ederek önemli başarılar elde etmek istiyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Atletizm hocamızı ve sporcularımızı kutluyorum” diye konuştu.

Atletizm takımı olarak ilk müsabakalarına çıktıklarını belirten Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Antrenörü  Halil Çıkrıkçılar, “Öğrencilerimi kutluyorum.  İlk katıldığımız müsabakalarda 2 bin metre koşarak çok önemli bir başarı elde ettiler. Bundan sonra da Denizli’de bu müsabakaların ikinci ayağı var. Oradan da iyi bir başarı ile geri döneceğiz. Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi’ye ise verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir