YUNUSEMRE BELEDİYESPOR BAŞARISINA BAŞARI KATIYOR

20 Nisan 2015 Pazartesi, 16:44

Yunusemre Belediyespor sporcuları, Güreş, Judo ve Wushu branşların da katıldığı turnuvalarda başarı elde etti. Yunusemre Belediyespor Güreş sporcusu Ferhat Kanon, 13-14 yaş Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi, Yunusemre Belediyespor Judo takımı sporcularından Tuana Allı,  Judo İlkokullar Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü, Türkiye Gençler-Büyükler Bay-Bayan Wushu Tao’lu Şampiyonası katılan Muhammmed Talha Çetinkaya ise C grubunda yarıştığı kategorisinde birinci oldu.

Yunusemre Belediyespor Güreş Takımı Antrenörü Ömer Rona, Yunusemre Belediyespor Güreş sporcusu Ferhat Kanon’un  Düzce’de gerçekleştirilen okullar arası 13-14 yaş Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi olduğunu vurgulayarak, “Bu başarı bizim için çok önemlidir. Takım olarak bu çocuklarla 8 aydır çalışıyoruz. Diğer kulüpler bu başarıyı 2-3 senede yakalıyorlar. Bu başarı bizi motive etti. Allah nasip ederse bu hafta sonu Kayseri ilinde 11-12-13 Yaş Greko – Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’na takım halinde katılacağız. Bizleri bu yolda destekleyen büyüklerimize Kayseri’den madalya ve madalyalarla dönerek onlara ve tüm Yunusemre Belediyespor ailesine armağan etmek istiyoruz” dedi.

WUSHUDA DA BAŞARI ELDE EDİLDİ

Yunusemre Belediyesi Wushu Takımı Hocası Yusuf Çetinkaya, Sakarya’da gerçekleştirilen şampiyonada sporcularının başarı elde elde ettiğini kaydetti.

Çetinkaya, ilk olarak Antalya’da gerçekleştirilen 2015 Gençler ve Büyükler Türkiye Wushu Sanda Şampiyonası’na katıldıklarını belirterek, “Antalya’da şampiyonaya katılan takımımız geleceğinin parlak olduğunu kanıtladı. Ayrıca Sakarya’da yapılan Türkiye Gençler-Büyükler Bay-Bayan Wushu Tao’lu Şampiyonası’na  katılan Yunusemre Belediyespor sporcularından Muhammed Talha Çetinkaya  C grubunda yarıştığı kategorisinde birincilik, Muhammed Ali Çetinkaya ise üçüncülük elde etti.” diye konuştu.

Yunusemre Belediyespor Başkan Yardımcısı Arif Alkan ise tüm branşlar da başarılar elde ettiklerini vurgulayarak, “Yunusemre Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi, spora çok önem veriyor. Başkanımız ve ekibinin destekleri ile diğer tüm branşlar da olduğu gibi güreş ve Wushuda da başarı elde ettik. Ayrıca Judo’da da Denizli’de gerçekleştirilen Judo İlkokullar Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Tuana Allı, 48 kg’da Judo İlkokullar Türkiye Şampiyonası’nda 3. oldu. Yunusemre Belediyespor olarak tüm branşlar da başarılarımızın devam etmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.