YUNUSEMRE BELEDİYESPOR ALT YAPIYA ÖNEM VERİYOR‏

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 14:50

Futbol takımı alt yapısını oluşturan Yunusemre Belediyespor, Futbol takımı alt yapısına seçtiği oyuncular ile turnuvalarda başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor.

Yunusemre Belediyespor Müdürü Ethem Salih Aytaş, yaptığı açıklamada, bu sene şampiyon olarak Süper Amatör’e çıkan Yunusemre Belediyespor’a oyuncu yetiştirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, “Şuanda 2002 doğumluların ligi başladı. 2003 ligine hazırlanıyoruz. 2004-2005-2006 gruplarını oluşturduk. Yaz okulları ile 2007-2008 gruplarını oluşturup bu seneki misyonumuzu tamamlayacağız. Yaz okullarımız ile ileride var olan kadromuza oyuncu seçeceğiz. Bu sene amatör takımımız ile Süper Amatöre yükseldik. Alt yapıdan oyuncularımızı yetiştirerek Süper Amatördeki takımımıza oyuncu yetiştireceğiz.” dedi.

 “SATRANÇTA BAŞARILAR ELDE ETTİK”

Aytaş, Yunusemre Belediyespor olarak birçok branşta olduğu gibi satrançta da başarılar elde ettiklerini belirterek, “Hem kulüpler turnuvası için organize olduk hem de Mesir Turnuvası için konsantrasyonumuzu bozmamaya çalıştık. Mesir Turnuvasında ikincilik kupasını aldık. Ayrıca 1200 – 1400 UKD’li bayanlarda Zeynep Soykan birincilik, 1000-1200 UKD’li erkeklerde Mehmet Savran birincilik, UKD’siz erkeklerde Süleyman Korkmaz ikincilik madalyasını aldılar ve kulübümüz adına gurur kaynağı oldular. Kulüp turnuvası ve ayrıca Mesir Turnuvası için Kulübümüzü temsil etme adına değerli vakitlerini ayıran Sıla Yaman, Samet Çalışkan, Harun Gonca, Beyza Özenç, Deniz Güner, Mehmed Kaçangar, Buğrahan Hamza Özenç, Bekir Özenç, Hakan Karakafa, Abdurrahman Şenay, Şaban Ademoğlu, Cem Gündüz, Mehmet Savran, Zeynep Soykan ve Süleyman Korkmaz arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yaş Grupları Yıldızlar Satranç Manisa Birinciliği’nde kendi yaş kategorilerinde derece elde eden sporcularımız birinci olan Beyza Özen ve Zeynep Soykan, ikinci olan Adem Şabanoğlu ve üçüncü olan Buğrahan Hamza Özenç’i ve ayrıca hocamız Hasan Alevnur’u kutluyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir