Yönetim Semih’in Bergama Belediyespor’a verildiğini resmen açıkladı

02 Ocak 2018 Salı, 22:05

Manisa Büyükşehir Belediyespor yönetimi  Turgutluspor ile prensipte anlaşmaya varan Semih Durmuş konusunda açıklama yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, “ Futbolcumuz Semih Durmuş’un Turgutluspor’a transferinin gerçekleşmemesi konusunda bazı internet sitelerinde ve sosyal medya da yaşanan süreç ile ilgili gerçeği yansıtmayan bazı haberler yer almaktadır. Halen kulübümüzün sözleşmeli futbolcu olan Semih Durmuş ligin ilk yarısında kulübümüzde yeteri kadar forma şansı bulamadığı için ligin ikinci yarısında başka bir takımda forma giymek istediğini belirtmiştir. Futbolcumuz ile yapılan görüşmede, kendisine kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda gerçekleşecek olan transfere onay verileceği iletilmiştir.

Bu süreçte oyuncumuza Turgutluspor dışında Bergama Belediyespor da talip olmuştur. Yapılan görüşmeler ışığında yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantısında kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda Semih Durmuş’u kiralık olarak Bergama Belediyespor’a verilmesine karar verilmiştir. Alınan karar oyuncumuz Semih Durmuş’a da iletmiş olup, bu transferden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü de maddi gelir elde edecektir.

Oyuncumuzun transferindeki süreçte Turgutluspor ile aramızda her hangi bir kriz bizim açımızdan yaşanmamıştır. Her kulüp transfer süreçlerinde öncelikle kendi menfaatleri doğrultusunda hareket etmektedir. Semih Durmuş’un transferi konusunda da Manisa Büyükşehir Belediyespor’un menfaatleri ön planda tutulmuştur.  Bu gelişmelerin dışında yaşanan süreci başka mecralara çekmenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir