YILIN ANTRENÖRÜ MANİSALI YUSUF ÇETİNKAYA OLDU

28 Şubat 2017 Salı, 12:40

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ege Bölgesi Ata Sporları Federasyonu Genel Kurul ve Tanıtım Toplantısında yılın en iyi antrenörü ödülüne görülen Manisalı Wushu Antrenörü Yusuf Çetinkaya layık görüldü. Plaketini Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan takdim etti.

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ege Bölgesi Ata Sporları Federasyonu Genel Kurul ve Tanıtım Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Her milletin kendi değerlerine; sporuna, müzik ve sanatına özgürce sahip çıkabilmesi gerekir, dünyadaki kültürel hegemonyaların son bulması gerektiğini ifade etti

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz buna Türkiye’de okçuklukla başladık. “iki sene önce Kırgızistan’da katıldığımız Dünya Etnospor Konfederasyonu ile birlikte sadece Türk dünyasında değil, Müslüman ülkelerde değil, dünyanın bütün geri plana itilmiş ülkelerinde; o ülkelerin gerçek kimliklerini, kültürel değerlerini yansıtan sporları yeniden tanıtmak ve dünya sahnesine çıkarmak için çalışmalar yapıyoruz. Kültürel hegemonya ‘Bunlar şekli şeyler’ deyip geçmeyelim. Milletler, hangi kisvelerle hangi tür elbiselerle giyindikleriyle bile çok ciddi mesajlar veriyorlar. Bizler onlardan ilmi, fenni, mühendisliği almak varken müziklerini, kıyafetlerini, spor dallarını, şekli şeylerini almakla yetindik. “dedi.

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hacı Sürmeneli, İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Önder Yönetim Kurulu Üyesi ve İmhat Başkanı Burhanettin Kansızoğlu’ nun konuşmalarından sonra spor gösterileri yapıldı.

Çeşitli spor dallarına ait nefes kesen gösterilerin ardından Bilal Erdoğan, isabetli ok atışları yaparak izleyicilere büyük heyecan yaşattı. Programın sonunda başarılı sporcular ödüllendirirken, yılın en iyi antrenörü ödülüne layık görülen Manisalı Wushu Antrenörü Yusuf Çetinkaya’ ya plaketini Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir