Yıldızlar Balkan şampiyonu oldu!

25 Ekim 2015 Pazar, 22:34

Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde 24 yıl aradan sonra yeniden düzenlenen Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası tamamlandı. Yunus Emre Spor Kompleksi’ndeki organize edilen ve 11 ülkeden 203 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada, erkekler grekoromende Türkiye 6 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya ile şampiyonluğa ulaştı. Romanya 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile ikinci, Bulgaristan 4 gümüş, 4 bronz madalya ile üçüncü sırada yer aldı.

Erkekler serbest stilde 9 altın ve 1 gümüş madalya alarak şampiyon olan Türkiye’yi 1 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile Bulgaristan, 3 bronz madalya ile Makedonya takip etti.

Türkiye, kadınlarda da 4 altın, 5 gümüş ve 1 bronz madalya elde ederek, şampiyonluğa uzandı. Romanya’nın 4 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya 3. olduğu şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya alan Bulgaristan 3. tamamladı.

Takım halinde şampiyonluğa ulaşan Türkiye Milli Takımı’na kupası, Avrupa Güreş Birliği Asbaşkanı Theodoros Hamakos tarafından verildi. İkinciliği elde eden Romanya, ödülünü Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’den, üçüncü Bulgaristan ise ödülünü Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın’dan aldı.

Törende, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ile ülke federasyonlarının yetkilileri hazır bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir