YETENEKLİ SPORCULAR OKULLARDA KEŞFEDİLİYOR

17 Mart 2017 Cuma, 17:07

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 2016-2017 yıllarında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki ilk, orta ve lise seviyesindeki okullarda yapılan çalışmalar sonucunda 11 bin 608 bayan sporcu öğrenci, 6 bin 275 erkek sporcu öğrenci olmak üzere toplam 17 bin 883 öğrenci spor yapma imkanı yakaladı.

27 branşta gerçekleştirilen faaliyetlere il genelinde toplam 363 okul katılım gösterdi. İlkokul çağındaki öğrencilerin spora özendirilmesi için 2016 Mayıs ayında gerçekleştirilen çocuk oyunları şenliğine de 20 okuldan toplam 380 öğrenci katıldı.

Yetenekli Sporcular Okullarda Keşfediliyor

Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki antrenörler tarafından yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve Türk sporuna kazandırılması için yetenek taraması yapıldı. Cimnastik branşında antrenörler Mehmet Ali Ekin ve Meral Temur Şehitler Ortaokulunda, badminton branşında antrenör Hatice Tokmakçı Vicdan Karaosmanoğlu Ortaokulunda, basketbol branşında antrenörler Veysi Baran Gazi Ortaokulu ve Şehitler Ortaokulunda, taekwondo branşında antrenör Serap Aydeniz Vicdan Karaosmanoğlu Ortaokulunda, Judo branşında antrenör Fatih Akçan da Gazi Ortaokulunda ve Akşemseddin Ortaokulunda yetenek taraması gerçekleştirdi.

Salihli ilçesinde de Fadime Bolkan Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu ve Kurtuluş Ortaokulunda futbol branşında yetenek taraması yapılarak sporcuların yetenekleri doğrultusunda spora yönlendirilmeleri amaçlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir