YANAL: 3 KULVAR İŞİ ZORLAŞTIRIYOR

18 Aralık 2014 Perşembe, 21:13

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Akhisar Belediyespor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Ziraat Türkiye Kupası B Grubu 2. hafta maçında Trabzonspor, Akhisar Belediyespor ile 0-0 berabere kaldı.
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, herkesin sorguladığı bir Türkiye Kupası oynadıklarını belirterek, “3 kulvarda yarışıyoruz. Bu 3 kulvarda hem mental hemde fiziksel olarak hazır olmak. Her oyuncunun buna kendisini hazır tutması gerekiyor. Bu 3 kulvarda yarışmak kolay değil. Her oyuncumuzun bu 3 kulvarda oynayacak mental özelliğe sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Zaman zaman aksaklık oluyor. Ortaya koyulan oyunun ayrımcılığı, bence bu ayrımdan kaynaklanıyor. Bunu oturtamıyoruz. Ülkemizde de bu oldukça sorun olarak algılanıyor. Zaman zaman Türkiye Kupası’nın tartışılması belki oyuncularda da ayrımcılık olarak değerlendirilebilir. Ama bizim her kulvarda oynayacak bir takım oluşturma zorunluluğumuz var. Bugün puanlar paylaşıldı. Grupta bir dezavantajımız var mı? Yok. Bundan sonraki maçları kazandığımızda çıkabiliriz. Herkesin sorguladığı bir Türkiye Kupası oynuyoruz” dedi.
Yanal, üç kulvarda giderken Çarşamba – Pazar maç oynadıklarını vurgulayarak, “Oyuncularımızın buna bir tepki vermesini bekliyorum. Onlarla çok konuşuyor ve tartışıyoruz. Kolay değil. Bu konuda belki takımda çok tecrübeli oyuncu yok. Bir kaç oyuncunun belki tecrübesi var. Algılanması gereken şu ki Ziraat Türkiye Kupası’nda tartışılan ve takımların ortaya koyduğu performans sezon başından beri izlediğim kadarıyla da çok iç açı değil. Futbol adına biz de onlardan yüksek ve alçak değiliz. Hemen hemen maçlar aynı tempoda geçiyor. Ben geldiğimden beri hem Çarşamba-Pazar oynadık, oyuncuların dinlenebileceği bir ara olmadı. Bu bir bahane değil, bunun tam tersi düşünüyorum. Bunun daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Bunun bir fırsat olarak oyuncularımız için bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Kadronun hepsini kullanıyoruz. Kullanmadığımız oyuncu yok gibi, oyuncularımızda bu coşkuyu da en kısa süre içerisinde bulmalıyız. İdari kadroyu oluşturmak içinde ben çalışmalar yapıyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir