VALİ BEKTAŞ, KEREM KAMAL’I ÖDÜLLENDİRDİ

18 Temmuz 2014 Cuma, 16:27

Uluslararası Güreş Federasyonu’nun (FİLA) faaliyet programında yer alan ve Slovakya’nın Humenne şehrinde düzenlenen Dünya Yıldızlar Greko-Romen Güreş Şampiyonası’nda 42 kiloda ikinci olan Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi ve Akhisar Belediyespor Güreş Takımın sporcusu Kerem Kamal, Vali Erdoğan Bektaş tarafından ödüllendirildi.

15-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında düzenlenen ve 46 ülke sporcusunun yarıştığı şampiyonada gümüş madalya kazanarak Türkiye’yi gururlandıran Kerem Kamal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya, Akhisar Belediyespor’dan hocası Süleyman Güngör’le birlikte Vali Bektaş’ı ziyaret etti.

Vali Bektaş elde ettiği başarıdan dolayı milli sporcu Kerem Kamal’ı kutlayarak, başarılarının devamını beklediklerini belirtti. Vali Bektaş, başarılı sporcu Kerem Kamal’a altın ve çeşitli hediyeler verdi.

Kerem Kamal da dünya şampiyonasında böyle bir derece almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek bundan sonra da yeni başarılar elde etmek için daha çok çalışacağını söyledi.

Kamal, Dünya Yıldızlar Greko-Romen Güreş Şampiyonası’nda Azerbaycanlı, İranlı ve Ermeni rakiplerini mağlup ederek finale yükselmiş, finalde Rus rakibiyle mücadele etmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.