Turnuvanın ödülü koçu emniyete bağışladılar

15 Aralık 2016 Perşembe, 15:22

Selendi Kaymakamlığı öncülüğünde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 17 Ekim’de grup maçları ile başlayan ’Sevgi, hoşgörü ve kardeşlik’ Futbol Turnuvasının şampiyonu Ülkücü İşçiler Spor oldu. Şampiyon takım, kupanın ödülü olarak verilen koçu emniyet teşkilatına bağışladı.
Selendi’de yaklaşık 2 ay süren turnuva oynanan final maçı ile sona erdi. 25 takımla 5 grup halinde başlayıp ardından ilk iki sırayı paylaşan takımlardan oluşan 2 grup halinde devam eden turnuvanın finalinde Ülkücü İşçiler Spor ile Yelimere Kanyon Spor takımları karşı karşıya geldi. Maç öncesi her iki takım oyuncuları “Yastayız ama dimdik ayaktayız terörü lanetliyoruz” yazılı pankart ile çıktı.
Etem Erol’un hakemliğini yaptığı final maçına yoğun bir katılım oldu. Final maçına Selendi İlçe Belediye Başkan yardımcısı Aşkın Akkoç, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karaca, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Hamdi Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Sezer, Ülkücü İşçiler Derneği Manisa İl Başkanı Murat Öner ve yönetimi, Selendi Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Yasin Kaya ve yönetimi, MHP Manisa Milletvekili aday adayı İrfan Akarsu ile çok sayıda sporsever katıldı.
Rakibini 5, 10 ve 48. dakikalarda Emre, 32, 43, 45 ve 47. dakikalarda Mikail, 18. dakikada Zeki, 40. dakikada Oktay’ın attığı goller ile 9-3 yenen Ülkücü İşçiler turnuvanın şampiyonu oldu. Yelimere Kanyon Spor’un gollerini ise 12 ve 15. dakikalarda Recep ile 30. dakikada Tanju attı. Şampiyon takımın koçunu, kupasını ve madalyalarını İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karaca takım kaptanı Oktay’a verdi.

Ödül olarak verilen koç emniyete bağışlandı
Ülkücü İşçiler Spor’un Başkan Yardımcısı Özcan Akarsu şampiyonluğun ardından yaptığı açıklamada, “Turnuva başlarken 1. olup şampiyon olursak hediye edilen koçu bağışlamayı düşünmüştük. Bugün bunu gerçekleştirdik ve şampiyon olduk. Onun için de geçtiğimiz günlerde hain terör saldırısında hayatını kaybeden Polislerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Koçu da Polis teşkilatımıza bağışlıyoruz.” dedi.
Katılımcılardan alkış alan bu davranış karşısında İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karaca, “Turnuvaya katılan tüm takımlara, Seledili vatandaşlarımıza, hakemlerimize teşekkür ediyorum. Takımın yaptığı koç bağışını kabul ediyorum.” diyerek teşekkür etti.
Turnuvanın ikincisi Yelimere Kanyon Spor olurken kupa ve madalyalarını Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç verdi. Turnuvanın 3’üncüsü olan ve rakibi Ziraat Odası Spor’un sahaya çıkmaması nedeniyle hükmen 3-0 galip gelen Selendi Belediye Spor oldu. Selendi Belediye Spor’un kupa ve madalyalarını Ahmet Ertuğrul verdi.
Turnuvada en centilmen takımı ise gençlerden oluşan Forza Gençlik oldu. Forza Gençli’in kupa ve madalyalarını Etem Erol takdim etti.
Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hamdi Kılıç, kupa töreninde yaptığı konuşmasında, “Yaklaşık 2 aydır devam eden turnuvada sona geldik. Turnuvanın amacı sevgiyi, hoşgörüyü, kardeşliği pekiştirmekti. Bunu da en güzel şekilde tamamladık. Katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Centilmence maçlar oynandı. Tabi bunun yanı sıra soğuk havaya rağmen her akşam buraya maç izlemeye gelen Selendililere de teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir