Turgutluspor ilki başarmak istiyor!

07 Ekim 2016 Cuma, 17:15

Kırmızı siyahlılar pazar günü Manisa derbisinde Somaspor’u yenmesi halinde lig tarihinin en iyi başlangıcını yapacak.

BÖLGESEL Amatör Ligi (BAL) 9.Grup’ta sezona Erdekspor ve Gaziemir Gençlik Spor galibiyetleriyle başlayan Turgutluspor, pazar günü Manisa derbisinde Somaspor’la deplasmanda karşılaşacak.

Deplasmanda Erdekspor’u 2-0 ve evinde Gaziemir Gençlik Spor’u 4-0’la geçerek sezona ikide iki yaparak başlayan ve 6 puanla liderliği ele geçiren Turgutluspor sezon sonuna kadar zirveyi kimseye bırakmak istemiyor. Pazar günü Somaspor’un konuğu olacak olan kırmızı siyahlılar, bu maçı da kazanmayı hedefliyor.

KASABA BİR İLK PEŞİNDE

32 yıllık tarihinde ilk kez amatör ligde mücadele eden Turgutluspor, ilk iki haftada aldığı iki galibiyetle, BAL’da tarihinin en iyi başlangıcını yapmayı başarmak istiyor.

Geçtiğimiz sezon düştüğü Bölgesel Amatör Ligi’nde geride kalan 2 haftada 6 puan toplayarak grubunda liderlik koltuğuna yerleşen kırmızı siyahlılar, Somaspor’la oynayacağı Manisa derbisini kazanma hedefinde. Kurulduğu 1984 yılından itibaren profesyonel liglerde yer alan Turgutluspor, daha önce lig başlangıcında hiç 3’te 3 yapamadı. Kırmızı siyahlılar Somaspor’u yenmesi halinde lig tarihinin kendi adına en iyi başlangıcını ilk kez mücadele ettiği amatörde yapacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir