Turgutluspor Başkanı tahkime gidecek

12 Kasım 2015 Perşembe, 12:42

SPOR Toto 3.Lig 1.Grup’ta Turgutluspor’un geçtiğimiz çarşamba günü evinde ağırladığı Kozan Belediyespor maçında hakeme yönelik hareketleri nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Kulüp Başkanı Hakan Sezer ve kaleci antrenörü Levent Çekal’a ceza yağdı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 10.11.2015 tarihli kararlarını açıkladı. Kulüp Başkanı Hakan Sezer’e 150 gün hak mahrumiyeti ve 17 bin TL ceza verilirken, aynı maçta yedek kulübesinden tribüne gönderilen kaleci antrenörü Levent Çekal’a da 1 maç men ve 1.600 TL ceza geldi.

Pazar günkü Gölbaşı maçını tedbirli olarak sevk edildiği için stadyumun yanındaki inşaattan izleyen Kulüp Başkanı Hakan Sezer, verilen cezaları ağır bulduğunu ve tahkime gideceklerini söyledi.

Sezer yaptığı açıklamada: “Kozan Belediyespor maçında yapmış olduğumuz hareketlerden dolayı hafta içinde PFDK’ye sevk edilmiştik. Tarafıma 150 gün hak mahrumiyeti cezası verilmiştir. Ben bu kadar yüksek cezanın geleceğini beklemiyordum. Gözlemci raporunda iki hususa değinilmiş. Biz CD görüntüsü gönderdik, herhangi bir hareket içermediği belliydi. Beklediğim ceza alt sınır 75 gün, ilk defa başıma gelmesi. Maçtan sonra gözlemci raporunda yer aldığı gibi özür dilememden dolayı 30 gün bekliyordum, gelen ceza çok ağır. Tahkime başvuracağız, duruşma talep edip duruşmaya gitmeyi düşünüyorum. Sahanın içerisinde teknik heyet, yüreği için oynayan futbolcularımız olduğu müddetçe takımın arkasında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir