TFF’den Çağatay Şahan açıklaması!

29 Ekim 2015 Perşembe, 23:05

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trabzonspor-Gaziantepspor maçının ardından hakemlere yönelik tepki nedeniyle yaşanan olayda sorumluların, raporların federasyona ulaşmasının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edileceğini açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan Spor Toto Süper Lig maçının ardından hakemler ve diğer federasyon yetkililerinin statta zorla alıkonulduğu ve çıkışlarına uzun süre izin verilmediği belirtildi.

Sorumlular hakkında sportif yargılamanın yanı sıra 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde işlem yapılması için gerekli tüm girişimlerde bulunulacağı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Hiçbir hakem hatasının mazur gösteremeyeceği bu hukuksuzluk tüm futbol kamuoyunu derinden rahatsız etmiştir. Başta sağduyulu Trabzonspor camiası olmak üzere hiçbir futbolseverin kabul etmesi mümkün olmayan bu olayın sorumluları, müsabakanın hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının federasyonumuza ulaşmasının ardından belirlenerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edileceklerdir. İlgili kişiler hakkında sportif yargılamanın yanı sıra 6222 sayılı kanun çerçevesinde işlem yapılması için gerekli tüm girişimlerde bulunulacaktır.”

Şahan ve yardımcıları stattan 4 saat sonra çıkabilmişti

Spor Toto Süper Lig’de 2-2 berabere biten Trabzonspor-Gaziantepspor maçını yöneten karşılaşmanın hakemi Çağatay Şahan ve yardımcıları, yaşanan olaylar nedeniyle yaklaşık 4 saat sonra stattan çıkabilmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir