TERİM: HEM MAÇ HEM OYUNCU KAZANIYORUZ

30 Mayıs 2014 Cuma, 09:21

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Honduras karşısında alınan 2-0 galibiyetin ardından yaptığı açıklamada oyuncularının performansın memnun kaldığını söyledi.

Oyuncuları tebrik eden Terim, “İyi gidiyorlar. Oyunun sonunu iyi getirdiler, ikinci yarıda daha iyi toparlandılar ve iyi oynadılar. Kazanmak güzeldi ve kazanma alışkanlığı önemli bir şeydir. Burada hem maç kazanıyoruz hem de oyuncu kazanıyoruz, bu bizim için çok önemli” dedi.

Terim, herkesin her zaman milli takımın yanında olmasını beklediklerini ifade ederek, “Kaybettiğimiz zaman da bizimle beraber olacak taraftara ve seyirciye çok ihtiyacımız var, biz onların, ülkemizin milli takımıyız. Dolayısıyla her şekilde beraber olmak istiyoruz. Çocuklar da bunu hak ediyorlar. Onların desteğini her halükarda alırsak, çok daha iyi işler yapacağız inşallah” ifadesini kullandı.

Tarık Çamdal ise üçüncü hazırlık maçını da kazanmalarından mutluluk duyduklarını kaydetti. Sahada 80 dakika ter döken Tarık, Kosova ve İrlanda’nın ardından Honduras maçını da kazanmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Kazanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz için sevinçliyiz. Allaha şükür iyi gidiyoruz” dedi. İki gün sonra ABD ile yapacakları maçı da kazanmayı istediklerini anlatan Tarık, maçtaki performansının sorulması üzerine, “İyi oynadığımı, elimden gelen mücadeleyi sahada gösterdiğimi düşünüyorum” diye konuştu.

Fatih Terim döneminde 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlanan A Milli Futbol Takımı, yaz kampının Avrupa ayağında Kosova’yı 6-1, İrlanda’yı ise 2-1’lik skorlarla geçmişti. Ay-yıldızlı ekip, bu maçların ardından hafta başında ABD’nin başkenti Washington’a gelmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.