Taksitli Nakit Avans Nasıl Alınır ?

28 Şubat 2020 Cuma, 20:38

Bu makalemizde nakit avans işlemi nedir, taksitli nakit avans nasıl olur, faizi nasıl işlenir bu gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Nakit avans işlemi bireysel müşterisi olduğunuz bankanın, siz müşterileri için zor zamanlarınızda sizlere destek olması için sunulmuş olan bir bankacılık hizmetidir. Her bankanın avans işlemlerine uyguladığı faiz oranları değişiklik göstermektedir. Biz yine de sizlere kaba olarak bir örnek vereceğiz.

Nakit Avans İşlemi Nasıl Yapılır?

Nakit avans işlemi müşterisi olduğunuz bankanın mobil bankacılık bölümünden de yapılıp, direk hesabınıza aktarılabilir. İsterseniz de manuel bir şekilde ATM cihazlarından yardım alarak bizzat elden nakit avans işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit Avans İşlemini Taksitlendirme İşlemi

Nakit avans işleminizi isteğinize göre vadelere de bölebilir, taksitlendirebilirsiniz. 2-12 Ay arasında vade süresi seçmeniz mümkündür. Fakat şunu belirtmemiz de siz değerli okurlar için faydalı olacaktır; nakit avans işleminize yansıyacak olan faiz oranı da belirleyeceğiniz vade süresine göre değişiklik gösterecektir. Yani vade süresi ne kadar az olur ise yansıtılacak faiz oranı da o kadar az olacaktır.

Nakit Avans İşlemi Faiz Oranı Hesaplama

Nakit avans hesaplama işlemleriniz de uygulanacak faiz tutarı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Fakat sizlere kaba bir şekilde faiz hesaplama oranını şöyle örneklendirebiliriz;

X Bankasından 1000 Türk Lirası tutarında bir nakit avans hesaplama işlemi gerçekleştirmek ister isek yanşayacak faiz oranı şu şekilde yansıyacaktır.

Avans Tutarı: 1.000,00 TL
Taksit Sayısı: 12
Faiz Oranı: %1,4
Aylık Tutar: 92,71 TL
Geri ödenecek toplam tutar, 1.112,53 TL

Yani 1000 Türk Lirası tutarında bir nakit avans işleminize 12 ay vade süresi baz alınarak hesap yapıldığında 112 Türk Lirası gibi bir meblağ faiz yansıtılmaktadır.

Taksitli nakit avans hesaplamak için: https://www.kredivepara.com/taksitli-nakit-avans-hesaplama/

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir