TAEKWONDO KUŞAK YÜKSELME SINAVI YAPILDI

14 Eylül 2015 Pazartesi, 16:24

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu’nda sporcuların, ailelerin ve seyircilerin katılımı ile kuşak terfi sınavı yapıldı. 50 sporcu bir üst kuşağa geçebilmek için ter döktü. Yapılan sınavlarda 8 ile 15 yaş arasındaki sporcular yer aldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Taekwondo İl Temsilcisi Gökay Budak, Flash Taekwondo Spor Kulübü ve Komisyon Başkanı Cesim Aşan, Sınav Komisyon Üyesi Onur Kaya’dan oluşan komisyonun değerlendirmesi sonucu sporcular bir üst kuşağa yükselme başarısı gösterdi.

GELECEK NESİLLER İÇİN SPOR ÖNEMLİ

Sınav öncesi sporculara ve ailelerine konuşma yapan İl Müdürü Dr Savaş Duman, “Gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için spor çok önemlidir. Unutmayın ki spor sizlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı, sağlıklı olmanızı sağlayacak. Bende Taekwondo kökenliyim ve sizlerin yaşadığı heyecanı bende yaşadım. Buradan ailelere de sesleniyorum, tüm ailelerin çocuklarının sporu sevmesi için çaba harcaması gerektiğine inanıyorum. Herhangi bir spor dalındaki faaliyeti, onların sağlıklı bedenlere ve zihinlere sahip olmasını sağlar, bunlarında bilinmesini isterim. Taekwondo da zaten ahlak ve disiplini ön plana çıkaran bir spordur. İl Temsilcimiz olan Gökay Budak kardeşimi de çalışmalarından dolayı kutluyorum. Siz sporcularımız da eminim ki ileride Türkiyemize ve Manisamıza madalyalar getireceksiniz. Sizleri de tek tek tebrik eder, gözlerinizden öperim” dedi.

İl Müdürü Duman’dan sonra söz alan Taekwondo İl Temsilcisi Gökay Budak ise, “Flash Taekwondo Spor Salonu hocası olan Cesim Aşan’ın her zaman yanındayız. Başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu.

Komisyon Başkanı Cesim Aşan, “Bizleri yalnız bırakmayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Dr. Savaş Duman’a ve Taekwondo İl Temsilcimiz Gökay Budak’a teşekkür ederim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir