SÜPER LİG’İN KIŞ TOPU AÇIKLANDI

07 Kasım 2014 Cuma, 11:54

Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu karşılaşmalarında, 9. haftadan itibaren ligin resmi maç topu sponsoru Nike’ın “Incyte Hi-Vis Ball” adlı kış topu kullanılacak.

Nike Hi-Vis Incyte, tepkiyi, dokunuşu, uçuş kabiliyetini ve görünürlüğü artıracak nitelikte performans  özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Nike Hi-Vis Incyte, laboratuvar ve saha ortamında test edilen görsel performans standardı Nike RaDaR (Hızlı Karar ve Müdahale) teknolojisini içeriyor. Nike RaDaR teknolojisi topun görünürlüğünü artırarak oyuncuların topu daha hızlı görüp tepki vermesini sağlıyor. Canlı renklerin kullanımı da stadyum ve saha ortamında topun rahat görülmesine imkan veriyor.

Nike Hi-Vis Incyte’ın beş katlı yapısı, futbolda en önemli dokunuş olan ilk dokunuşu optimize ederek futbolcuların topu daha hızlı ve kolayca kontrol altına almasını sağlıyor. Yüzeydeki yüksek elastikiyete sahip katman da daha net bir vuruş yapılmasına ve topun daha hızlı gitmesine yardımcı oluyor. Ayrıca mikro dokulu dış kaplama sayesinde oyuncular, daha önce görülmemiş kesinlikte topu hedefe ulaştırıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir