Şirin: “Turgutlu takımına inansın, sahip çıksın”

01 Aralık 2015 Salı, 14:05

SPOR Toto 3.Lig 1.Grup’ta evinde 6 haftadır galibiyete hasrete kalan Turgutluspor, pazar günü evinde Kırıkhan’ı son dakikalarda Ferdi’nin golüyle yenerek iç sahadaki şanssızlığını kırdı. Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu’nun takımına inanmasını isteyerek çok güzel günlerin geleceğini kaydetti.

Kırıkhan galibiyetiyle iç sahada şeytanın bacağını kıran Turgutluspor 23 puana ulaşırken, lider Tire 1922 ile puan farkını 8’e, play off hattıyla da 2’ye indirdi.

Belediye Başkanı Turgay Şirin maç sonrası yaptığı açıklamada: “İç sahadaki şanssızlığımızı bu galibiyetle kırmış olduk. Kızılcabölük maçında takımdan çok olumlu sinyaller almıştık. Dışarda kazandığımız puanları içerde kaybettik. Dış sahada kazandığımız puanlara göre ilk 3’teyiz, ama içerde verdiğimiz puanlara göre de dipteyiz. Çok şükür bugün bir dönüş oldu. Takım inandıktan sonra, seyirci destekledikten sonra, Turgutlu kamuoyu desteği verdikten sonra sonuç ortada. Play off hattıyla 2 puan fark kaldı. Şanssızlığımızı kırmak da önemli. Artık seriye bağlayacağız. Turgutluspor büyük bir camia. Hak ettiği yerlere gelmesi için vargücümüzle çalışıyoruz. Turgutlu takımına inansın, sahip çıksın. Her kesimiyle sahip çıkalım, çok daha güzel günlerimiz olacak. Buna inancım tam.” dedi. Maç sonrası oyuncuları soyunma odasında kutlayan Başkan Şirin, primi bin 500 TL’ye yükseltti.

Teknik Direktör Recai Karasu ise: “İç saha fobisini attığımız için çok mutluyuz. Alt sıralardan orta sıralara çıktık. Sonuna kadar mücadeleyi bırakmadık. Haklı bir galibiyet aldık.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir