Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Sezer: “Turgutluspor, fair play anlayışından ödün vermemiştir”

23 Kasım 2016 Çarşamba, 09:13

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde, cumartesi günü Turgutlu 7 Eylül Stadı’nda, Turgutluspor’un 1-0 üstünlüğü ile tamamlanan Kocaçeşme maçında çıkan olayların ardından Salihli’den yayın yaptığı iddia edilen bir sosyal medya hesabından yapılan açıklamalar Turgutluspor yönetiminde şok etkisi yarattı.

Maç içinde kısmen gerginliklerin yaşandığını ancak maç sonrası Kocaçeşmespor başkan, yönetim, teknik ekip ve futbolcularla birlikte yemek yediklerini belirten Kulüp Başkanı Hakan Sezer, hoş sohbet ettiklerini ve biribirlerine başarı dilediklerini söyleyerek: “Bu açıklamalar bizi üzdü, umuyor ve bekliyoruz en kısa sürede düzeltilir.”dedi.

Sezer açıklamasında şu ifadelerini kullandı: “Öncelikle 19 Kasım Cumartesi günü Turgutluspor ile komşu ilçemiz Salihli temsilcisi Kocaçeşmespor arasında Turgutlu da oynanan karşılaşma da mütevazı kadrosuna rağmen maçta başarı ile mücadele eden rakibimizi ve son saniyeye kadar maçtan kopmayarak üç puan almayı başaran takımımızı tebrik ediyorum.

Dünkü maç sonrası kim tarafından yönetildiğini bilmediğimiz Kocaçeşme Spor Kulübü isimli sosyal medya hesabından yapılan ve aslı astarı olmayan açıklamalar bizleri aldığımız üç puanı gölgede bırakacak şekilde üzmüştür.

Yıllarca profesyonel liglerde Fair Play bayrağını stadyumunda dalgalandıran kulübümüze saldırgan nitelemesi yapan bu sosyal medya hesabı yöneticilerinin ya Kocaçeşme spor kulübüyle alakası olmadığını, ya da maçta bulunmadıklarını düşünüyoruz. Kaldı ki İki kırmızı kart dokuz sarı kartın çıktığı bir maçtan bahsediyoruz.

Bizler Turgutluspor olarak her zaman rakiplerine saygı duyan ve onları ilçemizde konuk sıfatıyla ağırlamaktan memnuniyet duyan bir ekip olduk. Cumartesi günü oynanan maçta bizim için farklı değildi. Her zaman takdir ile takip ettiğimiz Salihli temsilcisi Kocaçeşmespor ilçemizde oynanan maçta 90 dakika boyunca çok sayıda gol pozisyonuna giren takımımıza son dakikalara kadar direnmiş, ancak şampiyonluk hedefinde olan oyuncularımız da maçtan hiç kopmadan 90+3 ncü dakikada aradığı gole ulaşmıştır. Maç boyunca hatta stadyumdan ayrılana kadar ne bir taraftarımız ne bir yöneticimiz ne teknik ekip ne de futbolcularım küçük çaplı tartışmalar dışında asla rakibimize saldırgan bir tavırda bulunmadık. Zaten maçın tamamının video kaydı da elimizde olmakla birlikte maç izleme komitesi de gelişmelere şahit olmuşlardır. Son dakikalarda lehimize gelen golün rakibimizi moral motivasyon olarak maçtan düşürdüğünün farkındayız. Hatta Kocaçeşmesporlu bazı oyuncuların son dakikalarda kırmızı kart gören kendi oyuncularını maç sonunda darp ettiğini de üzülerek gördük. Maç sonrası iki takım oyuncuları arasında yaşanan küçük çaplı gerginlikler dışında önemli bir hadise kesinlikle yaşanmamıştır. Bu yaşananların faturasının aslı astarı olmayan düzmece beyanlarla kulübümüze çıkarılmasını asla kabul etmeyiz. Kaldı ki maç sonunda ben kulüp başkanı olarak Kocaçeşmespor kulübü başkanını tebrik ederek mücadelelerinden ötürü kutladım. Kendisi de bizi kutladı ve ardından misafirimiz olarak Kocaçeşme takımı teknik heyeti, futbolcuları, başkan ve yönetimi ile birlikte Turgutlu’da yemek yedik sohbet ettik. Aynı ilin takımları olarak bir birimize başarılar diledik.

Gergin geçen maçın ardından sahanın dışına çıkan talihsiz açıklamaların en kısa süre içerisinde Kocaçeşme spor kulübü yöneticileri tarafından düzeltileceğini umuyor ve bekliyoruz. Turgutluspor kulübü geçtiğimiz son iki sezonda iki lig düşerek Amatör lige gerilemiş ancak hiçbir zaman Fair Play anlayışından ödün vermemiştir. Bu bugün de böyledir gelecekte de böyle devam edecektir. Komşumuz Salihli’nin güzide takımı Kocaçeşmespor’a önümüzdeki maçlarında cani gönülden başarılar diliyorum.”

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir