Sevgiliye Gül Alırken Renk Seçimine Dikkat Edin

10 Aralık 2019 Salı, 20:34

Sevgilimize özel günlerde ya da içimizden gelen her an hediyeler armağan ederiz. Bu hediyeler arasında en çok tercih edilen ise sevgiliye gül almaktır. Bazı insanlar için gül sadece bir çiçek olsa da aslında bu hediyenin altında binlerce hediye yatmaktadır. Özellikle rengi ve sayısı hakkında ortaya atılan birçok anlam bulunmaktadır. İnsanlar bu çıkarılan anlamlar ışığında hediye seçimi yaparak karşı tarafta bırakılan etkiyi değiştirmek istemektedirler. Renk seçimi gül almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli hususların ilkidir.

İnsanlar genellikle gülün kokusuna önem verirler ancak kokusu kadar rengi ve sayısı da oldukça önemlidir. Bildiğiniz üzere farklı renk tonlarında gül çeşitleri bulunmaktadır. Bu tarz güller sadece renk çeşitliliği açısından değil de farklı anlamlar içermesi yönünden oldukça beğenilmiştir. Bazı farklı renkteki güller ve barındırdıkları anlamlar şunlardır;

  • Kırmızı Gül

Kırmızı gül herkesin bildiği üzere tutku ve aşkı temsil etmektedir. Sevgilinize ya da eşinize aldığınız bu güller sayesinde ona olan aşkınızı çok iyi bir şekilde anlatabilirsiniz.

  • Turuncu Gül

Mutluluk vericidir turuncu güller. Verilen kişiyi adeta büyüler. Arkadaşlık ve tutkunun birleşiminden oluşan muhteşem bir anlam içermektedir.

  • Sarı Gül

Güller her zaman sevgiliye ya da âşık olunan kişiye alınacak diye bir kaide yoktur. Arkadaşınıza gül almak istiyorsanız sarı gülleri tercih edebilirsiniz.

Adedini Belirlemeden Sevgiliye Gül Almayın

Gül alırken her ne kadar koku ve renge dikkat ediyor olsak da bu yazıyı okuduktan sonra dikkat etmemiz gereken bir kriter daha olacak. Bu kriter tabi ki de alınan güllerin sayısıyla ilgili. Güllerin kaç adet alındığı oldukça önemlidir çünkü her adetin farklı anlamları bulunmaktadır. Sevdiklerinize hediye alırken düşüncesiz davranmak yerine böyle detayları göz önünde bulundurarak karı tarafın gözünde daha düşünceli bir insan olabilirsiniz. Bu detaylar arasından gülün adetine dikkat çekecek olursak karşımıza bazı anlamlar çıkmakta. Sevgiliye gül alırken bu konuların üstünde biraz fazla durmalıyız.

Karşımızdaki insana bir adet gül aldığımız zaman en çok değer verdiğiniz insanın o olduğunu ve verilen hediyenin çok özel bir hediye olduğunu gösterir. Eğer ki karşı tarafa iki adet gül alıyorsanız bu durumda da karşılıklı bir sevginin olduğu anlamı ortaya çıkmaktadır.

 Yılın En Trend Ürünü Kutuda Gül

Son dönemlerin en trend konularından bir tanesi olan güllerin konulduğu kutu tasarımları birçok insanın ilgisini çekmişe benziyor. Özellikle bazı internet siteleri kutu tasarımlarına yoğunlaşarak farkındalık yaratmayı hedeflemekte. İnsanlar karşı tarafa sade bir gül hediye etmek yerine bu gülü oldukça şık bir kutu ile kombinleyerek ortaya mükemmel bir hediye çıkarmayı planlıyor. Rosebox güllerin daha güzel bir görünüm kazanması için kutuda gül konusundaki çalışmalarına yoğunlaşan markalardan bir tanesidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir