ŞEN VE KAYA ŞAMPİYON WUSHU’CULARI AĞIRLADI

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 17:28

Türkiye Wushu Federasyonu İzmir İl Temsilciliği 2015 yılı faaliyet programında bulunan “ İller arası Açık Wushu İzmir İl Şampiyonası” geçtiğimiz hafta sonu İzmir Gaziemir Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen şampiyonaya Şehzadeler Halk Eğitimi müdürlüğü bünyesinde Wushu kungfu sporu yapan 22 sporcu katılarak, 10 birincilik, 7 ikincilik ve 3 üçüncülük madalyası kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Şampiyon sporcuları makamında ağırlayan Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen; gençlerimizin internet kafe ve oyun salonlarında değil de, bu tarz sosyal aktiviteler yapması, yarışması ve başarılı olması gelecek nesillerimiz adına bir umut ışığıdır. Gençlerimizin tamamı aynı zamanda okullarımızda öğrencilik yapmakta sporsal başarı ve disiplini derslerine olumlu olarak yansımaktadır. Kendilerini ve antrenörlerini tebrik ederim dedi.

Şehzadeler Halk Eğitimi Müdürü Nihat Kaya, halk eğitimi müdürlüğü olarak kültürel, eğitsel kurslarımızın yanında sportif kurslarımıza da çok önem vermekteyiz. Gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan ve gelecek nesillerimiz kurtarmak için elimizden gelen çabayı sarf etmeyi vazife haline getirdik. Gençlerimiz almış oldukları başarı ile göğsümüzü kabarttı. Buradan şu müjdeyi de vermek isterim tüzüğümüzü hazırladık gerekli kararları da aldık. Çok kısa bir süre içerisinde Şehzadeler Halk Eğitimi Spor Kulübümüzü kuruyoruz. Şimdiden hayırlı olsun. Dedi. Wushu Antrenörü ve MHK başkanı Abdülvahit Alagöz, her iki müdüre de wushu sporu hakkında bilgilendirmede bulundu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir