Selendi’de filenin şampiyonu Fatih Ortaokulu oldu

20 Nisan 2018 Cuma, 19:50

Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ortaokullar arası kız voleybol turnuvasının şampiyonu finalde Yatılı Bölge Ortaokulunu (YBO) nefesleri kesen mücadele sonucunda 2-0 yenen Fatih Ortaokulu oldu.
Rahmanlar, Fatih, YBO, Üç Eylül, Çamlıca, Çortak Ömer Nimet Kahraman, Pınarlar Şehit Savcı Ethem Ekim ve Şehirlioğlu ile İmam-hatip ortaokulların kız voleybol takımlarının katıldığı turnuva 14 gün devam etti. 2 set üzerinden Kapalı Spor salonundaki müsabakalar 2 grup halinde yapıldı. Gruplarında ilk iki sırayı paylaşan takımlar çapraz eşleşme ile yarı finalde karşılaştı. Yatılı Bölge Ortaokulu ile Fatih Ortaokul adını finale yazdırırken Rahmanlar ile Şehirlioğlu 3’üncülülük maçı oynamaya hak kazandı. Rakibi Şehirlioğlunu 2-0 yenen Rahmanlar turnuvanın üçüncüsü oldu.
Ümit Uzun’un yönettiği final maçında ilk dakikalar nefesleri kesti. Daha sonra karşılaşmaya ağırlığını koyan Fatih Ortaokulu ilk seti 25-19 kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sete de iyi başlayan Fatih Ortaokulu kız voleybol takımı rakibinin oyundan düşürerek seti 25-18 kazanarak şampiyon oldu.
Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında verilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir