ŞEHZADE MEHMET’Lİ DENİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

12 Mayıs 2015 Salı, 14:00

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 2014-2015 öğretim yılı okul sporları müsabakaları kapsamında, organize edilen 17-18 yaş Türkiye Greko-Romen ve Serbest Güreş Şampiyonası 07-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kırşehir Aşık Paşa Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Müsabakalara İl ve Grup seçmelerinden dereceye girerek Türkiye Şampiyonasında güreşmeye hak kazanan, Greko-Romen stilde 43 İl’den 175 güreşçi ile Serbest stilde 49 İl’den 189 seçilmiş güreşçi katıldı. Takım halinde dereceye giren illere kupaları ve sıkletlerinde ilk üç dereceyi kazanan güreşçilere madalyaları ve başarı belgeleri Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ve diğer yetkililer tarafından verildi. Çok çekişmeli geçen müsabakalarda, Manisa’yı temsilen katılan Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Yasak Serbest stil 120 kilogramda Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Şampiyonu olan Deniz Yasak, ”Çok sevinçliyim. Bu benim arka arkaya üçüncü Türkiye şampiyonluğum. Çalışmalarımızı hocamızın belirlediği plan dahilinde okulumuzun kendi tesislerinde aralıksız yapıyoruz. Beni şampiyon yapan hocama ve bizlere her türlü imkanı sağlayan okul müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Daha önce Yıldızlar Dünya Şampiyonasında güreştim. Hedefim milli takımlarda kalıcı olarak ülkemi en başarılı bir şekilde temsil etmek” dedi.

Okulun güreş antrenörü Behçet Karaca, “Hedefleri olan okuluz. Kırşehir’de yapılan Türkiye Şampiyonasında birinci olan Deniz’i kutluyorum. Öğrencimizin arka arkaya üçüncü kez şampiyon olması bizim için çok anlamlı. Deniz bu sene üniversite sınavında da başarılı oldu. Eğitimle sporu bir arada götürebilecek bir öğrenci. Çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta okul müdürümüz Giray Kara beye, okul yönetimimize ve öğretmenlerimize sporcularım ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi Müdürü Giray Kara ise yaptığı açıklamada, “Öğrencimi ve hocalarımızı bu büyük başarıdan dolayı yürekten kutluyorum. Güreşin marka okuluyuz. Geçen sene okulumuzun iki öğrencisi yıldızlar Avrupa şampiyonasında iki öğrencisi de yıldızlar dünya şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil etti. Okul olarak ata sporumuz güreşe alt yapıda yeni yetenekler kazandırmak için desteğimiz devam edecektir.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.