SAVAŞ DUMAN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

03 Eylül 2014 Çarşamba, 18:39

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr.Savaş Duman, basın mensuplarına düzenlemiş olduğu kahvaltı programında açıklamalarda bulundu.

Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde düzenlenen programa başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman olmak üzere, GHSİM Sube Müdürleri ve basın mensupları katıldılar.

Tanışmak için bir araya geldiği basın mensuplarına “Hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan Duman, “Bu beraberlik inşallah bundan sonrada her zaman devam edecek. Sizlerle tanışmak ve kaynaşmak için bir araya geldiğimiz kahvaltıdan çok büyük mutluluk duydum.” dedi.

Kendini basın mensuplarına tanıtan Duman, “ İki hafta önce görevime resmen başladım. Bu zaman içerisinde sabahları tesislerimizi gezip incele fırsatı buldum. Gezdiğim tesislerde yaptığım ve gözlemlediğim araştırmalarda, tesislerimizin kuvvetli ve zayıf yanlarının neler olduğunu belirleyip, zayıf yönlerimizi nasıl ortadan kaldırabiliriz konusunda çalışmalarda bulundum. Manisa’nın tesisler yönünden gerçekten büyük bir zenginliği var. Fakat bu tesislerin daha çok tanıtım ve reklamının yapılması gerekiyor. Tüm spor dallarımızı aktif hale getirmek, Manisa’ya spor yaptırmak ilk işimiz. Milletvekilimiz Doc.Dr. Selçuk Özdağ’a sunmuş olduğum “Ömür Boyu Hareket Projesini” hayata geçirerek bunu başaracağımıza inanıyorum. Torun ve anneannenin beraber spor yapabileceği bir proje bu. 7’den 70’e spor yaptıracağız. Daha öncede yapmış olduğum açıklamalardan da bildiğiniz üzere Manisa’nın kültür haritasını çıkartıp, nerede hangi spor yapılabiliri oluşturduktan sonra Manisa’da herkesi spora teşvik etmiş olacağız.” dedi.

Diğer kurum ve kuruluşların da desteğini almak isteyen Duman, “ Manisa’ya alıştım ve görevimin uzun soluklu bir süreç olacağına inanıyorum. Çünkü Manisa tarih kokuyor. Burada her adım attığınız yerde bir besmele çekmemiz gerektiğinin kanaatindeyim. Çünkü Mehmet Akif Ersoy’un “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme ,tanı” dediği yerler buralar. O yüzden buralar kutsal topraklar. Bu yüzden elimden gelen bütün gayreti göstereceğim.” diyerek sözlerine son verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir