Son Dakika
16 Ocak 2018 Salı

SANCAK ÇEVRE EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ VALİ GÜVENÇER’İ ZİYARET ETTİ

25 Kasım 2016 Cuma, 16:58

Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş ve yönetim kurulu üyeleri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında dernek ve faaliyetleri hakkında Vali Güvençer’e bilgi veren Başkan Gümüş, “Manisa’daki derneğimiz 1993 yılında kuruldu. Çevre, eğitim, gençlik, spor dallarında faaliyet gösteriyoruz. 2011 yılında tüzüğümüzde değişiklik yaparak spor ve izcilik konusunda da kulüp olarak faaliyet göstermeye başladık. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonundan tescil alarak yüzme, Wushu ve izcilik dallarında çalışma yapıyoruz. Derneğimizin çevre, ağaçlandırma ve fidan dikimi, helal ve sağlıklı beslenme, kritik analitik düşünme faaliyetleri var. İsrafın önlenmesi ile ilgili hazırladığımız ‘Sofrada Sıfır Artık’ projemizi de uygulamaya koyacağız” dedi.

Bu yıl 5’incisi yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması hakkında da bilgi veren Başkan Gümüş, “Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen, İlimizde de Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübünün organize ettiği “5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” başvuruları başladı. “Yola çıkmak isteyene, yol açık” temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen yarışmanın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olacak. Yarışmaya başvurular 1 Kasım-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışmaya, cezaevlerindeki mahkumlar da katılabilecek. www.ufkayolculuk.com internet sitesinden yarışma hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilecek ve başvuru yapılabilecek” diye konuştu.

Vali Mustafa Hakan Güvençer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek sivil toplum kuruluşlarının güzel ve faydalı çalışmalarına her zaman destek vereceğini ifade edip çalışmalarında başarılar diledi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir