Samiye Nuri Sevil hentbolda Türkiye 2.oldu

18 Mayıs 2017 Perşembe, 16:17

Samiye Nuri Sevil Orta Okulu küçük kızlar Hentbol takımı Türkiye 2.oldu. Finalde rakibi Ahi Evran Ortaokuluna 8-6 yenilen Samiye Nuri Sevil, Turgutlu’ya ikincilik kupasıyla döndü.

Turgutlu’nun hentbolda ki en önemli temsilcisi olan ve ülke genelinde elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Samiye Nuri Sevil, Türkiye finalinde rakibini geçemedi ve ikincilikle yetindi. Şampiyonada karşılaştığı tüm rakiplerini yenen Turgutlu temsilcisi Samiye Nuri Sevil Orta Okulu Karabük’te Ankara Ahi Evran Orta Okulu ile Türkiye Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi.

Turgutlu’ya Türkiye Şampiyonu olarak dönmek istediklerini ancak ikinciliğinde önemli olduğunu dile getiren takımın antrenörü Ergun Erbay: “Bu zamana kadar karşılaştığımız 4 rakibimizi de yenerek Türkiye Şampiyonluğu Finaline yükseldik. Finalde de Ankara temsilcisi rakibimizi yenerek Turgutlu’ya Türkiye Şampiyonu olarak dönmek isterdik ancak olmadı. Türkiye ikincisi olan oyuncularımı gönülden tebrik ediyorum. Bizleri yine gururlandırdılar”dedi.

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..