Salihli’nin Hedefi Ligde Kalabilmek

12 Nisan 2016 Salı, 16:41

Baş antrenör Şahin Çatma ve yardımcı antrenörler Bora Şensoy, Yunus Ünver ve Gökhan Egeli yönetimindeki Salihli Belediyespor Bayan Voleybol Takımı 15-17 Nisan tarihlerinde oynanacak olan Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi Play-Out 1.etap maçları için Bursa’ya gidiyor. Yeşil-beyazlı ekip, Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda 1. etabı 15-17 Nisan, 2. etabı 23-25 Nisan tarihlerinde oynanacak olan play-out maçlarını kazanıp ligde tutunmak istiyor.
Yeşil-beyazlı ekip play-out 1. etabın ilk kritik maçında 15 Nisan Cuma günü saat 19.30 İmperial Hastanesi İdmanocağı ile karşı karşıya gelecek. Salihli Belediyespor, ilk maçı kazanarak, play-out maçlarına moralli başlamak istiyor.
Salihli Belediyespor, 2. maçında 16 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da Halkbank ve 3. maçında ise 17 Nisan Pazar günü saat 15.30’da İlbank ile karşı karşıya gelecek ve 1.etabı tamamlayacak. Baş antrenör Çatma yönetimindeki Salihli Belediyespor 2. etabın ilk maçında 23 Nisan Cuma günü saat 17.30’da İmperial Hastanesi İdmanocağı ile karşılaşırken, 2. maçında 24 Nisan Cumartesi günü saat 17.30 Halkbank ve 3. maçını da 25 Nisan Pazar günü saat 15.30 İlbank karşı karşıya gelerek, play-out maçlarını tamamlayacak.
Çift devreli lig usulüne göre oynanacak olan play-out maçları öncesi Halkbank 23, İmperial Hastanesi İdmanocağı 15, Salihli Belediyespor 10 ve İlbank’ın 5 puanı bulunuyor. Oynanacak olan maçlar sonunda ilk 2 sırada olan takımlar Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde kalırken, son 2 takım ise Bayanlar Voleybol 2. Ligine düşecek.
Takım olarak play-out maçlarında galibiyete kenetlendiklerini ifade eden Salihli Belediyespor takım kaptanı Merve İkbal Albayrak, “Ligde kalabilmek için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Kritik olan ilk maç İmperial Hastanesi İdmanocağı olmak üzere, tüm müsabakalardan galip ayrılıp, işi şansa bırakmak istemiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir