Sağlıklı Bir Yaşam için Pilates Uygulamaları  

25 Ocak 2020 Cumartesi, 15:24

Sağlıklı bir yaşam sadece standart spor faaliyetleriyle mümkün değildir. Bu durumun farkında olan bireyler aletli pilates İzmir stüdyosunda birbirinden farklı çalışmalara dahil olabilir. Öncelikle aletli pilates aynı zamanda reformer pilates olarak bilinir. Duruş bozuklukları ile vücuttaki tüm kasların çalışmasını sağlayan aletli pilates çalışmalarından yararlanmak için https://dartraininghouse.com/reformer-pilates/ web sitesini inceleyebilir ve sizler de bu çalışmalara katılabilirsiniz.

Reformer Pilates ve Önemi

Standart pilates uygulamaları genelde tek başına yeterli olmayabilir. Vücudun esnekliğini artıran pilates aynı zamanda kasları da güçlendirir. Ancak aletli pilates çalışmaları sayesinde artık vücudunuzdaki tüm kas gruplarını harekete geçirmeniz mümkündür. Özel olarak hazırlanan aletlerle yapılan reformer pilates çalışmaları eklemler için de oldukça sağlıklıdır. Dartraininghouse sayesinde sadece reformer pilates konusunda değil spor koçluğu, beslenme, hamile pilatesi ve personel training hizmeti de alabilirsiniz.

İzmir pilates salonları arasında en çok tercih edilen Dartraininghouse, uzman kadrosuyla yoğun bir şekilde gerçekleştirmeniz gereken aletli pilates çalışmalarını desteklemektedir. Ayrıca sağlıklı bir yaşam sürebilmek için ihtiyaç duyulan beslenme programının hazırlanması sürecinde de Dartraininghouse’dan destek alabilirsiniz.

Aletli Pilatesin Vücuda Sağladığı Faydalar

Aletli pilates uygulamalarında sporcuların yapması gereken çok sayıda hareket bulunmaktadır. Ancak bu hareketlerin tek başına tercih edilmesi uygun değildir. Tam da bu noktada Dartraininghouse eğitmenleri ile ayak kaslarının, omuzların ve vücudun her bölgesinin kısa sürede harekete geçmesini sağlayabilir ve başarılı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Reformer pilates sırt ve bel ağrılarını engelleyen trend bir uygulamadır. Karın kaslarını da harekete geçiren aletli pilates, vücuttaki kan dolaşımını da hızlandırmaktadır. Bu yüzden bel ve karın bölgesinin güçlü olmasını isteyen bireyler artık aletli pilates İzmir çalışmaları sayesinde istediği sonuca kısa sürede ulaşabilmektedir. Aletli pilates ayrıca estetik bir vücut yapısına sahip olmak isteyen herkes için önerilir.

Tamamen uzmanlar eşliğinde Dartraininghouse’dan alacağınız programlı eğitimler sayesinde talep ettiğiniz vücut ölçülerine ulaşabilirsiniz. Son zamanların en sık yaşanan problemlerinden olan kambur duruşlarını da aletli pilates sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Dartraininghouse ile iletişime geçerek atletik performans ve sporcu koçluğu ile hamile pilatesi, yoga ve kickboks gibi uygulamalardan da yararlanabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir