PTT 1.LİG’E DÜZENLEME YOLDA!

08 Ocak 2015 Perşembe, 09:27

Türkiye Futbol Federasyonu, PTT 1. Lig’deki yabancı kısıtlamasında da değişikliğe gidiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig’de yaptığı yabancı kuralı değişikliğinin ardından PTT 1. Lig için de harekete geçti.

Demirören Federasyonu PTT 1. Lig’de şu anda yürürlükte olan 3 yabancı oynatabilme kuralını da değiştirme kararı verdi. Yeni uygulamanın Süper Lig ile benzer bir sistemde olacağı ve resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

Süper Lig’de 2015-2016 sezonunda uygulanacak olan yabancı kontenjanı ile ilgili talimat çalışmalarına başlayan diğer yandan da PTT 1.Lig’deki yabancı uygulamasını da değiştirecek olan futbol federasyonunun bu konuda hazırladığı taslakta kısmen belli oldu.

TFF’nin Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in talebi doğrultusunda PTT 1.Ligde mevcut olan 3 yabancı sayısını 4 veya 5 olarak belirleyeceği öğrenildi. Bu arada yeni sistemde Süper Lig’den düşecek olan 3 kulübün elindeki yabancıları kadrosunda muhafaza edebileceği ifade edildi.

Süper Lig’de yabancı konusundaki sınırlı serbestliğin açıklanmasının ardından, ligden düşecek 3 takımın elindeki yabancıların akıbetinin ne olacağı merak edilmekteydi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir